Ministr vnitra: Německo prodlouží zákaz deportací Syřanů, včetně zločinců

Ministr vnitra: Německo prodlouží zákaz deportací Syřanů, včetně zločinců

Němečtí představitelé prodloužili moratorium pro posílání odmítnutých syrských žadatelů o azyl domů, které bylo zavedeno v roce 2012 a od té doby několikrát obnoveno. Nicméně, stále se ozývá více a více hlasů, které požadují, aby byl zrušen tento zákaz, jehož platnost skončí 31. prosince.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer, známý svou tvrdou linií v oblasti migrace, vyloučil deportaci odmítnutých syrských žadatelů o azyl, včetně známých zločinců, píše německý deník Spiegel.„V současné době není možná deportace do žádného regionu Sýrie, to se týká i zločinců,“ uvedl ministr.

Seehofer, který vede bavorské konzervativce z křesťanské sociální unie (sesterská strana CDU Angely Merkelové), citoval poslední zprávu německého ministra zahraničí, která byla předložena dne 13. listopadu. Ta charakterizuje současnou situaci v Sýrii jako „složitou, stále obtížnou a násilnou“ – popis, který byl aplikován jak na regiony kontrolované migranty, tak na regiony kde Damašek opět zavedl právní stát.

Zpráva také vykresluje kruté vyhlídky pro navrátilce a deportované a tvrdí, že by v zemi čelili pomstě od syrské vlády v důsledku „aktivit souvisejících s opozicí“ a útěky uprchlíků z vojenské služby.

Seehofer před týdnem uvedl, že jeho ministerstvo vnitra uvažovalo o zrušení 6letého moratoria. Německá stanice Deutsche Welle uvedla, že orgány země očekávají, že přijmou rozhodnutí před konferencí regionálních ministrů vnitra, která je naplánována na tento týden.

Dočasný zákaz deportací vyprší dne 31. prosince 2018. Zákaz byl poprvé zaveden v roce 2012, rok poté, co vypukla občanská válka v Sýrii a následně byl prodlužován. Naposledy byl prodloužen v roce 2017, ačkoli Bavorsko a Sasko jsou ochotné moratorium zrušit v polovině roku 2018, pokud to umožní bezpečnostní podmínky v Sýrii.

Deník Spiegel uvádí, že téměř všichni Syřané v Německu mají v současnosti status uprchlíka, protože pouze 52 z přibližně 22 500 žádostí bylo v roce 2018 zamítnuto. Syřané tvoří velký podíl mezi všemi žadateli o azyl.

Během posledních několika měsíců mnoho německých měst zasáhly protesty proti migrační politice Angely Merkelové. Protesty podnítily násilné činy, včetně hromadných znásilnění a vražd, které údajně páchali migranti.

 

(Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*