Ministr vnitra Chovanec stojí za prací policie, ministr spravedlnosti nesouhlasí

Ministr vnitra Chovanec stojí za prací policie, ministr spravedlnosti nesouhlasí

Ministr vnitra Milan Chovanec předstoupil společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým a šéfem pražské policie Milošem Trojánkem před novináře, aby vysvětlil postup policistů na demonstracích v sobotu 6. února v Praze.

Jak ministr Chovanec, tak i policejní prezident hájili postup policie na demonstraci, konané dne 6. února v Praze. Je důležité ocenit práci jak policejního prezidenta, tak i ministra Chovance. Myslím, že nikdo z nás si nedovede představit, jakou práci vykonávají a hlavně jak těžkou odpovědnost na sebe přjímají.

Policie neselhala, není důvod trestat, zhodnotil Chovanec demonstrace (iDNES.cz)
Policie neselhala, není důvod trestat, zhodnotil Chovanec demonstrace (iDNES.cz)

Zveřejnění výsledků šetření postupu Policie ČR při událostech v Praze 6. února 2016 (více zde).

Je pozitivní, že policejní prezident na tiskové konferenci veřejnosti sdělil, že na protestu, konaném na Hradčanském náměstí, se počet účastníků blížíl k 10 000. Taktéž na tiskové konferenci byl promítnut záznam z oné demonstrace. Jen podotýkám, v médiích se psalo, že zúčastněných na demonstraci bylo kolem 2000.

Ministr Chovanec na tiskové konferenci připomněl jednu zásadní věc. A to, že 40 tisíc policistů jsou také lidi. Mají své rodiny, své známé a špína, která se na ně hodí, poškozuje i je.
S čímž lze jen souhlasit. Myslím, že každý z nás by si měl vážit těch policistů, kteří jsou čestní a konají to, co mají v popisu své práce. Častovat policisty urážkami umí dnes každý, ale vžít se do jejich role dokáže málokdo.

Těžkooděnci dohlíží na jednoho z účastníků demonstrace proti islamizaci Evropy (MAFRA)
Těžkooděnci dohlíží na jednoho z účastníků demonstrace proti islamizaci Evropy (MAFRA)

Ovšem pro mne je zarážející, že na tiskovou konferenci nedorazil ministr spravedlnosti Pelikán, který byl mezi pozvanými (více zde o ministru spravedlnosti Pelikánovi, který tvrdí, že policie selhala). Taktéž mě zarazilo, že ministr Chovanec mluvil o inkriminovaném videu, které dokazuj, že v Thunovské ulici šlo o sehrané divadlo. Toto video prý podle něho bylo šířeno proruskými weby a je zřejmé, že bylo vytvořeno k tomu, aby pošpinilo dobré jméno Police ČR, aby destabilizovalo situaci, aby vytvořilo dojem, že policie ČR lidi nechrání.

Myslím, že v dnešní době je ražena nelogická teorie, že weby, které apelují na přátelství mezi Ruskem a Českem, mají zájem na destabilizaci dokonce i policie. Na druhou stranu nepochybuji o tom, že v Česku jsou tací lidé, kteří mají zájem o zmíněnou destabilizaci.

Ti, co jsou dnes proti vládě a kritizují její kroky, mají svaté právo vyjádřit svůj názor. Mají právo i na to popisovat události, které se staly na demonstraci v Praze dne 6. února. A nepochybuji o tom, že to, co se stalo tohoto dne, neslo rysy provokace. Ovšem je otázkou, kdo za touto provokací stojí. Čas snad ukáže pravdu.

Zde k přehrání záznam z tiskové konference.

Všichni bychom si měli uvědomit, že jsme Češi a že Česká republika je naše vlast. Destabilizace našeho státu by znamenala negativní dopady pro občany této země.

 

 

Petr Cvalín

Loading...

Podobné články

Komentář “Ministr vnitra Chovanec stojí za prací policie, ministr spravedlnosti nesouhlasí

  • Blíží se nějaké volby možná nedůležité, možná ano. Jeden ministr je SoCAN, druhý ANO. Sice jsou z vládní koalice, ale i v manželství bývají časté krize, někdy až za hrob!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*