Ministr obrany: Venezuelská armáda se distancovala od samozvaného vůdce podporovaného USA a bude bránit národní svrchovanost

Ministr obrany: Venezuelská armáda se distancovala od samozvaného vůdce podporovaného USA a bude bránit národní svrchovanost

Venezuelská armáda nebude akceptovat prezidenta dosazeného „temnými zájmy“, prohlásil ministr obrany Vladimir Padrino poté, co Washington a řada jeho spojenců uznali tohoto zákonodárce jako nového vůdce Caracasu.      

Armáda bude i nadále bránit ústavu a národní suverenitu, uvedl Padrino několik hodin poté, co byl opoziční zákonodárce Juan Guaido prohlášen Národním shromážděním za dočasného prezidenta.Spojené státy okamžitě Guaida uznaly jako legitimního vůdce Venezuely s Organizací amerických států (OAS), která následovala Washingtonské vedení. Kanada a Francie také uznaly Guaida, zatímco Mexiko ho „prozatím“ odmítlo.

Bolívie vyhlásila „solidaritu s obyvateli Venezuely a bratrem Nicolasem Madurem“ s tím, že musí odolávat „pařátům imperialismu“ v Jižní Americe, napsal Evo Morales na Twitteru.

Maduro reagoval na oznámení Spojených států tím, že zrušil diplomatické vztahy s Washingtonem a dal americkým diplomatům 72 hodin na to, aby opustili Venezuelu.

Guaido však oponoval a napsal na Twitteru, že Venezuela „bude i nadále udržovat diplomatické vztahy se všemi zeměmi světa.“

Otázka diplomatů zvýšila střety v konfrontaci mezi USA a Venezuelou, neboť senátor Marco Rubio – jedna z hnacích sil, která uznala Guaida – uvedl, že američtí diplomaté by měli zůstat, protože jejich odchod by znamenal uznání Madurovy legitimity.

 

(Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*