Ministr kultury Herman škodí zájmům České republiky

Ministr kultury Herman škodí zájmům České republiky

V Poslanecké sněmovně při interpelacích ministr kultury Herman mimo jiné prohlásil, že 12. prosince dostane v Německu cenu za česko-německé smíření. Ministr Herman toto sdělil ve čtvrtečních sněmovních interpelacích s komunistickými poslanci.

Je na pováženou, že ministr kultury si snad ani nechce uvědomit, že Sudetoněmecké krajanské sdružení stále má vůči ČR majetkové nároky. Vzpomeňme na to, jak v květnu pan Herman zavítal na sudetoněmecký sjezd, kde mimo jiné vyjádřil lítost nad odsunem sudetských Němců z československého pohraničí. Bohužel musím konstatovat, že ministr kultury jel do Norimberku se souhlasem premiéra Sobotky, který se čím dál tím více profiluje pravicově, tak jako celá tuzemská vláda.

Pokud někdo v poslední době takzvaně zmapoval politické kroky ministra Hermana, tak si určitě položil zásadní otázku. Pro koho vlastně politicky pracuje Daniel Herman? Pro české občany?  Bohužel poslední dobou se ukazuje, že ministr Herman s největší pravděpodobností pro české občany už zřejmě nepracuje. Stačí se připomenout to, jak například Českou republiku a její občany (hlavně ty, kteří ztratili své blízkě v době nacistické okupace) ponížil v květnu v Norimberku svým prohlášením a neustálými ničím nepodloženými omluvami. Dalším svým krokem znevážil zahraniční politiku vlády tím, že se sešel na oficiální půdě s Dalajlamou.

Myslím, že kdyby jakýkoli ministr ve vládě západních států podnikal adekvátní kroky jako ministr kultury Herman, tak by byl ihned odvolán. Bohužel premiér Sobotka není dostatečně politicky silný na to, aby se k takovému kroku odhodlal. A mimochodem, v kompetenci předsedy vlády je i možnost odvolat ministry koaličních stran.
Loading...

Podobné články

  • Když Němci chtějí majetky zpátky , tak at Nám zaplatí válečné reparace které ještě nezaplatily ! I přesto na majetek nemají nárok !

  • Vysmátej, drzej a prolhanej a ještě kolaborant ze sudeťákm,a. To ve vládě nevidí asi ne, protože korytp je kloryto a hajzl kryje hajzla.

  • Sobotka Hermana neodvolá ze dvou důvodů. Jednak s ním souhlasí a jednak se bojí odvolávat členy vlády z jiných koaličních stran a hnutí, protože by to mohlo skončit pádem celé vlády a on by přišel o koryto. Nic jiného neumí, tak se o politickou funkci logicky bojí a bude poslouchat Babiše a Bělobrádka.
    Co se týče sudeťáků, je to jasné. Před válkou mohlo existovat soužití Čechů a Němců v pohraničí. Němci válku prohráli a soužití po válce možné nebylo a to z viny Němců. Poválečné uspořádání je tedy v pořádku.
    Pro reportery ČT ještě uvádím, že sudeťáci sice vypustili majetkové nároky ze stanov, ale německý soud to zamítl s tím, že by došlo k vypuštění účelu sdružení. Proto majetkové nároky trvají.

  • Herman je v současné době jeden z největších hajzlů z řad českých politiků,skončí na smetišti dějin jako škůdce českých občanů jen to ještě neví.

  • Skodici zid Herman mel byt za aferu s Dalajlamou a Bradym uz davnpo zbaven mista. Jednal proti zakonu a povedeny strejda Brady, ktery se zivi holocaustem cely zivot, to je ostuda. Herman je parazit, ktery by mel byt zneskodnen.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*