Ministerstvo zahraničí varuje: nelíbejte se a nedržte se za ruce nebo Vás zavřou!

Ministerstvo zahraničí varuje: nelíbejte se a nedržte se za ruce nebo Vás zavřou!

Chystáte se na dovolenou do Spojených arabských emirátů a nejste sezdaní? Dejte si pozor na projevy náklonnosti na veřejnosti nebo můžete skončit v emirátské base. Mladý milenecký pár je už kvůli nemanželskému sexu ve vazbě!

Stalo se tak v lednu letošního roku a teprve nyní tato událost vychází na povrch. Milenecký pár, Ukrajinka Irina 27 a Jihoafričan Emlyn 29, oba pracující nějaký čas v SAE, se dostal do velkých problémů. Ženě nebylo dobře, měla křeče v břiše. Vyhledala proto ošetření v Abú Dabí, kde bylo zjištěno, že je těhotná. Irina a Emlyn nemohli prokázat, že jsou manželé (pár je pouze zasnoubený), proto byli vzati do vazby za nezákonný předmanželský sex a prozatím nejsou propuštěni na svobodu.

Jihoafrické úřady i ukrajinské velvyslanectví shodně informují, že vše probíhá podle platných předpisů SAE, kde je uplatňováno islámské právo šáría, podle něho je dokonce zkoumáno, jak dlouho už byl pár před otěhotněním Iriny sexuálně aktivní, aby mohl být vynesen rozsudek. Je také možné, že zmíněné křeče v břiše u ženy znamenaly i samovolný potrat. O tom, ani o průběhu věznění, neví rodiny milenců nic. Matka Emlyna, Linda, je bezradná a říká, že se oba provinili pouze tím, že se zamilovali.

Je možné, pokud se Ukrajině či JAR nepovede diplomatické řešení, například sezdáním páru nebo umožněním opuštění SAE, že Irina dopadne tak, jako britská turistka, která se na dovolené seznámila s dvěma Brity. Ti ji znásilnili, vše si natočili i na kameru. Žena to ohlásila místní dubajské policii a na základě toho byla zavřena. Hrozil jí trest odnětí svobody, bičování i kamenování. Oba muži mohli beztrestně opustit zemi. Britka byla nakonec po dlouhém vyjednávání Britské organizace na obranu souzených, propuštěna na kauci. Dříve se dostal do výkonu trestu odnětí svobody v SAE i britský pár po té, co byl přistižen na pláži při sexu. Pár musel podepsat soudní dokument, že se vezme za manžele hned po návratu do Anglie.

Posledního případu si povšiml i deník Blesk a požádal Ministerstvo zahraničních věcí ČR o vyjádření na otázku zda se mají nesezdaní Češi bát, že budou zatčeni například, když je přistihnou při sexu, při držení za ruce, líbání a zda může nesezdaný český pár s dítětem na dovolené v Emirátech bát nějakých komplikací? Za MZV ČR odpověděla mluvčí Aneta Kovářová:

„SAE je muslimskou zemí. S ohledem na zásady islámského náboženství se doporučuje respektovat místní kulturní a náboženské tradice a vyvarovat se potenciálně urážlivých aktů. I přes relativně liberální přístup SAE k západnímu způsobu života by obecným pravidlem pro zahraniční rezidenty či turisty mělo být respektování místní kultury. Osoby nacházející se na území SAE podléhají místní legislativě, jejíž součástí je muslimské právo šaría.

Soužití nesezdaného páru (muže a ženy), resp. nemanželský sex je považován v SAE za nezákonný; zákon se v tomto ohledu vztahuje i na turisty či nesezdané páry trvale žijící v SAE. Zpravidla je tento zákon uplatňován ve vztahu k osobám trvale žijícím na území SAE, nicméně nelze vyloučit jeho uplatnění v některých, byť ojedinělých případech také vůči turistům.

Veřejné projevy náklonnosti mezi mužem a ženou se nedoporučují, tj. není akceptováno líbání a držení se za ruce na veřejnosti. Sex na veřejnosti je v SAE stejně jako v řadě dalších zemí zakázán. Za mimomanželský pohlavní styk jsou v SAE vyměřovány velmi přísné tresty, hrozí vězení, soud, vysoká pokuta a následně vyhoštění ze země. Je uplatňována presumpce viny.“

Tolik mluvčí našeho Ministerstva zahraničí.

Jak je možné, že v islámském státě je předmanželský sex občanů z jiných zemí zapovězen a tady muži muslimského vyznání znásilňují a obtěžují ženy i mladistvé a ještě jsou omlouváni tím, že jsou z jiné kultury a mají jiné zvyky? Jak je možné, že v některých evropských zemích je jim umožňováno soužití s jejich nezletilými manželkami a jsou jim tolerovány i jiné manýry poplatné právu šáría?

Jsem pro jediné! Aby i v Evropě bylo uplatňováno zásadně naše evropské právo a platné zákony v souvislosti s islámskými osobami a dodržovány veškeré právní normy naší společnosti i muslimy a to bez výjimky včetně zadržení při ilegálním překročení hranic!

 Irina a Emlyn. Tihle dva už jsou ve vězení, čím se provinili? Slečna je těhotná a nejsou oddáni!
Irina a Emlyn. Tihle dva už jsou ve vězení, čím se provinili? Slečna je těhotná a nejsou oddáni!

Zdroje:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/couple-detained-uae-sex-outside-of-marriage-south-africa-ukraine-abu-dhabi-a7619201.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/abu-dhabi–schwangere-wegen-vorehelichem-sex-festgenommen-7361788.html

http://www.stern.de/panorama/stern-crime/dubai–britin-wird-vergewaltigt—und-wird-dafuer-verhaftet-7198206.html

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/455007/tvrde-zakony-v-dovolenkovem-raji-cechu-tehotnou-zenu-zatkli-za-nemanzelsky-sex-se-snoubencem.html
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ministerstvo zahraničí varuje: nelíbejte se a nedržte se za ruce nebo Vás zavřou!

  • Proč tam lezou? A když už tam lezli, proč si nezjistili, jaké tam platí zákony? No, Emlyn nevypadá moc inteligentně, tak se ani nedivím…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*