Ministerstvo vnitra: Počet migrantů podezřelých z trestných činů v Německu v loňském roce prudce vzrostl

Ministerstvo vnitra: Počet migrantů podezřelých z trestných činů v Německu v loňském roce prudce vzrostl

Počet migrantů podezřelých z trestných činů v Německu v loňském roce vzrostl o více než 50 procent, uvádí ministerstvo vnitra. Tyto údaje by mohly potenciálně podpořit před federálními volbami proti-imigrační stranu Alternativa pro Německo (AFD).

Podle údajů citovaných agenturou Reuters se počet podezřelých, kteří jsou kvalifikováni jako přistěhovalci, v loňském roce zvýšil na 174.438, což představuje nárůst o 52,7% oproti předchozímu roku.

Ministr vnitra Thomas de Maiziere uvedl, že zločiny spáchané migranty v roce 2016 se „neúměrně zvýšily“ a varoval, že „ti, kdo se dopustí závažných přestupků, ztratí v Německu právo na pobyt.“

Maiziere dále uvedl, že jedním z důvodů vysoké kriminality mezi přistěhovalci byla pravděpodobně jejich situace v oblasti ubytování, neboť mnoho z nich žilo v provizorních přístřeších nebo sdílelo přeplněné místnosti v roce 2016, po uprchlické krizi, která v Německu zaznamenala více než milión nově příchozích v posledních dvou letech.

De Maiziere také poznamenal, že někteří migranti se dopustili několika trestných činů, čímž narušili statistiky. Navzdory takovému nárůstu, De Maiziere také poznamenal, že většina migrantů údajně žije v míru a dodržuje německé zákony.Údaje ministerstva vnitra braly v úvahu imigranty žádající o azyl, uprchlíky, nelegální přistěhovalce a osoby, jejichž deportace byla dočasně pozastavena.

Údaje ministerstva také odhalily, že zločiny motivované islámem se v loňském roce zvýšily o 13,7 procenta.

Kromě toho, počet útoků na uprchlická centra klesl poprvé od doby, kdy se tyto údaje shromažďovaly v roce 2014. K asi 995 takovým útokům došlo v roce 2016 v porovnání s 1031 v předchozím roce.

Nově zveřejněné údaje by mohly vést k nárůstu podpory proti-imigrační strany Alternativa pro Německo (AFD) před nadcházejícími všeobecnými volbami, které se budou konat v září.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Ministerstvo vnitra: Počet migrantů podezřelých z trestných činů v Německu v loňském roce prudce vzrostl

  • Titulek bych upravil na: „Už se nedaří tolik trestných činů migrantů před médii zatajit“.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*