Minimální. Co toto slůvko vše vypovídá?

Minimální. Co toto slůvko vše vypovídá?

Minimální mzda, minimální důchod, životní minimum… Co to je?…Jen malá poznámka, minimální důchod u nás stanoven dosud není. V naší milované zemičce je minimum odtrženo od reality. Co by tedy slůvko „minimální“ mělo obsahovat?

Ano„, strana, která má za úkol a ve svém programu, nastolit v naší usurpované a malé republice řád a pořádek…Alespoň takto se staví a zviditelňuje se v tomto tónu. Poslední pokus je zřejmě snížení DPH u čepovaného piva, pokud bude uzákoněna elektronická evidence tržeb EET, což pan Andrej Babiš slíbil u paní Jílkové…V ohraném pořadu, kde sice máme slovo, ale nikoliv odpovědi na naše stesky a přání, či smysluplné podněty a tím nám zde chybí konkrétní řešení a výstup toho, co se tam se zdánlivou vážností probírá. Pivo, národní nápoj, že by ani to nezabralo? :-)))) Takže vlastně komedie a šou v přímém přenosu…http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-napadem-zlevnit-pivo-nemile-prekvapil-Sobotku-A-protidrogovy-koordinator-se-rovnou-chyta-za-hlavu-419512

ČSSD – nesplněné sliby, které dávaly naději vlastním voličům:

Zastavíme privatizaci církví… NESPLNĚNO! Postaráme se o smysluplný život našich seniorů – trapné rokování, z čehož nakonec za ponížení důchodců, vzešlo oněch nechvalně známých čtyřicet korun. Reforma, ta skutečná reforma se nekoná, není vůle. Minimální důchod není stanoven dle spotřebního koše a tlachy paní Marksové a spol. jsou jen ostudné a směšné, kdyby nebyly k pláči. Nejvíce je mi do breku z toho, jak tato dáma vidí podporu rodin. Prý zavedeme a prosadíme razantně mikrojesle! Co jsou mikrojesle víme z minulosti, z dob pana Husáka. Dětičky, držící se provazu a hluboký kočárek se dvěma i čtyřmi nemluvňaty s dudlíkem v puse. Tento dětský konvoj vedly obyčejně dvě tety, soudružky učitelky z jeslí, jako kachny v čele hejna…Děti tak získaly povahu těch tet, zatímco jejich maminky pracovaly, aby uživily takto odcizenou rodinu, bez nároku na možnost vychovávat své děti podle sebe a starat se plnohodnotně o rodinu.

Nyní se opět minulost vrací a vrací se díky minulostním, nepokrokovým a hloupým, od reality odtrženým lidem.

kdyz celou tvoji vyplatu pohlti vydaje

Paní Marksová nám chce naznačit, že by maminky měly jít co nejdříve do tzv. pracovního procesu, aby byly děti vychovávané od narození cizími lidmi a tetami, měly jejich povahu, a matky, aby otročily pro systém za minimální mzdu, bez nároku na to, těšit se z mateřství a

z práce nejdůležitější, z práce pro rodinu, která nikdy nebyla a dosud není smysluplně ohodnocena…

Odmlčela jsem se a moji příznivci se mě ptali proč. Co na to říci?… Je hektická doba, a ta je neúprosná. Kde začít, kde najít téma, když těch NEVYŘEŠENÝCH témat je víc než dost?…

Najdu jediné, avšak univerzální a velmi, velmi diskutované…

Co je to minimum? V podání tohoto státu je minimum částka, ano jde opět a jedině o částky, které určují ti, co nám momentálně vládnou, o částky, které, a přiznejme si tento neúprosný fakt, o částky, které nesouzní se skutečností, které odporují realitě..Čili minimum, „minimální“, není ve skutečnosti minimum, ale naprosté a nelogické podminimum.

Minimální důchod, minimální mzda životní minimum…Co to je?! Ani jedna tato částka nesouzní ani náhodou s realitou. Nesouzní s ní ani tzv. životní minimum. Proč?…Je to záměr zjistit, co ještě lidé této země unesou? Ano je. Ohlupování, točení se v kruhu lží, pokusů, urážek a nelogiky, která sráží lidské životy na samotné dno. Pokud jsou zde stanoveny platby za PŘEDRAŽENÉ ENERGIE – náklady na bydlení nesrovnané s tzv. minimem, je zde něco matematicky špatně. Jak je možné, že osamocená babička má důchod tři, čtyři, max. šest tisíc, když nájem má pět a půl? Jak je možné, že min. mzda je určena pouze ve výši nájmu a nákladů na bydlení?! Kde je to ostatní a potřebné na potraviny a léky, či život jako takový?….

OFICIÁLNĚ POTVRZENO: ŠVÝCARSKO BUDE JAKO PRVNÍ ZEMĚ NA SVĚTĚ HLASOVAT 5. ČERVNA 2016 O NEPODMÍNĚNÉM ZÁKLADNÍM PŘÍJMU! https://t.co/9mgYdA9cZW

Je čas na Základní příjem. V červnu 2016, si jej zřejmě odhlasují Švýcaři. Je to pokrok a logický vývin, na rozdíl od tzv. minima, které rozhodně minimem není.

 

 

Milena Poláková

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Minimální. Co toto slůvko vše vypovídá?

  • V citovaném pořadu Babiš sdělil, že navrhne vládě snížení DPH u točeného piva. Nikoliv, že DPH sníží. Dále argumentoval tabulkou, kde splácal sociální, zdravotní, daně odváděné za zaměstnance a daň z příjmů právnických osob dohromady, aby argumentoval, že víc platí státu, než dostává na dotacích. Ze sociálního ani zdravotního pojištění se dotace neplatí, daň z příjmů zaměstnanců jen odvání za ně, a je to dań těch zaměstnanců. Jediné, co může proti dotacím postavit je daň z příjmů právnických osob, ale to by tak hezky nevypadalo. To je prostě Babiš.

    Dále v pořadu zaznělo, že program na EET se líbil nějaké americké firmě tak, že ho koupila. Takže můžeme očekávat, že stát za naše peníze vypracoval nějaký systém, který prodal. Pak asi budeme platit za práva? Nebo jen šlo o to, aby si amíci včas vytvořili nástroje na sledování a analýzu dat? Nevím.

    Pak máme Sobotku. ČSSD je odpovědná z onu minimální mzdu. Takže zaměstnavatel raději odmítá zakázky, než aby nabíral další zaměstnance. Trh práce se deformuje a to socani chtějí, protože to chce EU. Sobotka je agentem EU – viz jeho reakce na Babišův návrh snížit DPH u piva. Všichni politici nějak reagovali, jen Sobotka prohlásil, že bychom se na to museli zeptat v Bruselu. Takový zoufalec je premiérem. Jak se asi ptá v Bruselu, když chce na WC? Volá tam, nebo je stále on-line? Je to loutka a nic víc.

    Pseudosocialismus EU Evropu zničí. Pryč z toho byrokratického spolku, dokud je čas. Politici prohlašují, že by odchod z EU byla tragedie. Byla, ale jen pro ně. Občané by si polepšili. Sobotka se bude EU držet, protože nikdy nepracoval, jen byl v politice, kde se špinavou politikou dral nahoru. Ten udělá cokoliv, aby se u koryta udržel a to je hrozba pro nás všechny.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*