Podivný miliardář a vášnivý stoupenec scientologické církve  Passer začal podporovat svého bráchu Zdeňka v jeho pražské „komunální velkoakci“ Hlas pro Prahu. Bohudík to zjevně nemá šanci, protože bráchové nepochopili, že až v extrémně pravicové  Praze – miliónovém městě – prostě zvítězí modely celorepublikové a největší naději mají pravicová TOP 09 a spojení Stan a další. Nějaký Hlas pro Prahu, i když vyšlo několik článků o něm v nejčtenějších denících nemá význam. Toto uskupení získá maximálně 2 zastupitele v MČ Praha Koloděje, kde má Zdeněk své rodinné sídlo.

Ale přišel nám nový výtvor Luděk Sekyra…Developer, který zafinancoval kolabující KDU-ČSL a spolurozhodoval o tom, jaká bude povolební agitace této temné strany. Když kdysi financoval Ivana Langra – to bylo pokřiku a Ičko se mimo jiné i z tohoto  těžko dostával. Teď lidovcům zřejmě stačí přijmout svaté přijímání a vše je dobré.

Sekyra si zřejmě vzal příklad z Bakaly, který si svého času otočil kolem prstu ministra financí Sobotku a nestoudným způsobem zprivatizoval OKD. Mimo jiné chlapec privatizoval s Karlem i Becherovku. Který dnes přirozeně již není v českých rukou. Veškerou špínu svého života, včetně privatizace bytů OKD chtěl zamazat spojenectvím s Václavem Havlem. Spojenectví humanistického Havla a odpudivého Bakaly jsou dokonalým příkladem toho, jaký byl vlastní smysl polistopadového vývoje: pod maskou lidských práv, svobody a demokracie, pravdy a lásky šlo o prachy a jen o prachy.

Jakousi epizodní figurkou byl miliardář Janeček se svým pozitivním vlněním. Trvale vysmátý, promiskuitní a vydírající  nám hlásil pravdy. Šejdíř jeden.


A teď tedy Sekyra: Chce nejfanatičtějšího katolíka v zemi, Tomáše Halíka – člověka, kterému ukapává jedovatá žluč od úst, člověka, proti kterému byl Klement Gottwald tolerantním myslitelem, za prezidenta.

Měli bychom ty oligarchy utnout. Nejsme Itálie s Berlusconim, nejsme Ukrajina s jejich systémovou oligarchií, ale nejsme ani Slováci, kteří si zvolili prezidentem miliardáře Kissku, něco tak naprosto podivného, co by (jen nevím, zda si to nenamlouvám) u nás nemělo šanci.

Stačí nám jeden oligarcha – miliardář Babiš. Je v něm přece jenom cosi racionálního a kromě svých zájmu si lze představit, že chce být úspěšný i i ve prospěch  státu.

To bych u Bakalů, Passerů, Janečků a snad nejvíce Sekyrů vyloučil.

Ale varovat a být bdělým je třeba.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz