Miliardář Elon Musk odmítá vakcínu proti koroně a označil Billa Gatese za hlupáka

Miliardář Elon Musk odmítá vakcínu proti koroně a označil Billa Gatese za hlupáka

Zakladatel SpaceX a majitel společnosti Tesla Elon Musk prohlásil, že nikdo z členů jeho rodiny se nenechá očkovat, a to ani v situaci, kdy vakcína bude prověřena a dostupná. Dodal, že epidemie nového koronaviru „zeslabila jeho důvěru v lidstvo“.

V rozhovoru s Karou Swisherovou, Elon Musk (49) prohlásil, že ani on ani nikdo jiný z jeho rodiny není ohrožen covidem-19, a proto nevidí žádný důvod pro vakcinaci.„Toto je situace, kde nikdo nezvítězí. Snížilo to mou důvěru v lidstvo, celá tato věc … Lidskou pošetilost jako takovou, „uvedl Musk.

Také se drsně vyjádřil o karanténě, která byla používána po celé Zemi. Označil ji za „neetickou“ a de-facto za „domácí vězení“.

Musk uvedl, že plošné karantény byly chybou a že jediní lidé, kteří měli být v karanténě, byli ti, kteří byli v ohrožení. A to jen na dobu „než pomine bouře“.

Když se ho moderátorka diskuse ptala na situaci v jeho společnostech a továrnách, kde pracuje mnoho lidí – co bude, když někdo zemře, Musk odpověděl: „My všichni umřeme.“

„Auta jsme vyráběli po celou dobu a byla to paráda,“ uvedl majitel Tesly ohledně toho, že výrobní závody zůstávaly otevřené po celou dobu karantény, čímž porušovali pravidla. SpaceX, podle jeho slov, fungovala po celou dobu karantény, a to kvůli tomu, že společnost je označena jako důležitá pro americké bezpečnostní zájmy.

„Po dobu celé té věci, nepřeskočili jsme ani den. Máme povolení kvůli národní bezpečnosti, dělali jsme práci týkající se národní obrany. Odesílali jsme astronauty na vesmírnou stanici a zpět, „uvedl americký miliardář.

Musk se také negativně vyjádřil na adresu Billa Gatese, který je v poslední době spojován s činnostmi ve farmaceutickém průmyslu.

„Gates něco prohlásil ohledně toho, že já prý nevěděl, co dělám. Řekl bych něco jako: Hej, hlupáku, jsme to ve skutečnosti my, kdo vyrábí stroje pro CureVac – tu společnost, do které jsi investoval, „vysvětlil Musk. Měl na mysli skutečnost, že Tesla vyrábí stroje pro CureVac. Dodal také, že úzce spolupracuje s Harvardským epidemiologickým týmem, který v současnosti pracuje na léčbě covidu-19.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*