Miliardář a bankéř David Rockefeller zemřel ve věku 101 let

Miliardář a bankéř David Rockefeller zemřel ve věku 101 let

Miliardář a bankéř David Rockefeller zemřel ve věku 101 let.  

Rockefeller zemřel doma ve spánku v Pocantico Hills, New Yorku v pondělí ráno v důsledku srdečního selhání, podle rodinného mluvčího Frasera P. Seitela.

V prohlášení nadace Rockefeller Foundation potvrzujícím jeho smrt, Rockefeller byl popisován jako „jedena z nejvlivnějších osobností v historii americké filantropie a financích, a byl mnohými považován za „posledního amerického velkého mezinárodního obchodního státníka“.

Rockefeller, také známý jako „bankéř bankéřů“, podle prohlášení nadace, daroval v průběhu svého života téměř 2 miliardy dolarů různým institucím, včetně Rockefeller University, Harvard University a muzeím umění.

David byl nejmladším ze šesti dětí narozených John D. Rockefellerovi a vnuk zakladatele společnosti Standard Oil Johna D. Rockefellera.

Rockefeller vystudoval Harvard v roce 1936 a získal doktorát v oboru ekonomie na University of Chicago v roce 1940. V roce 1961 se stal předsedou banky Chase Manhattan o 8 let později výkonným ředitelem.

Rockefeller často prosazoval důležitost amerického kapitalismu a tvrdil, že přinesl pro lidi více výhod, než jakýkoliv jiný systém v jakékoliv části světa v kdykoliv v historii.

David Rockefeller byl také jedním ze zakladatelů Trilaterální komise a skupiny Bilderberg. Podporoval Římský klub a po vzoru svého otce spravoval nadále Rockefellerovy fondy, známé např. financováním založení OSN, jemuž věnovaly pozemky pro stavbu a peníze na vybudování jejich ústřední budovy v New Yorku. Dle časopisu Forbes byl jedním z nejbohatších lidí světa.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Miliardář a bankéř David Rockefeller zemřel ve věku 101 let

  • Pry to byl filantrop! Asi jako Soros. Toho lidumila zabila seslost vekem. Jinak by skodil tenhle Bilderberg dal. Predstavuje vrchol rizeni loutek USA. Uz ma jiste zdatne nasledovniky. My tady omilame Trumpa a Obamu a zatim je ridi nekdo jiny v pozadi. Rika se tomu global prediktor. Nikdo nevi kdo to je, ale ten urcuje, co budou USA v budoucnu, jakou roli budou hrat. Moc se ale presunuje do Ciny a Eurazie. Nez to nasi blbci v politice pochopi, tak uz tam bude cely svet.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*