Miláček elit a médií Greta Thunbergová pózovala vedle německé levicové „eko-extremistky“

Miláček elit a médií Greta Thunbergová pózovala vedle německé levicové „eko-extremistky“

Mladá švédská ekoložka Greta Thunbergová, která našla pozorné publikum mezi západními elitami a mainstreamovými médii, vyvedla z míry německého politika a policii tím, že pózovala s maskovanou „levicovou extremistkou“.

Thunbergová (16), která se loni proslavila kvůli organizaci školních stávek proti změně klimatu a od té doby se účastnila řady schůzek a konferencí na vysoké úrovni, nečekaně navštívila německý starobylý Hambachský les při cestě na dvě klimatické konference v Americe – právě před její cestou přes Atlantik na palubě závodní jachty v hodnotě několika miliónů dolarů.Ale nebyl to jen další z jejich výmluvných projevů naplněných zprávami o soudném dnu, které upoutaly pozornost politiků a médií. Hambachský les se nachází v západním Německu a je dějištěm dlouholeté bitvy mezi ekology proměněnými na squattery a druhým největším výrobcem elektřiny společností RWE, která provozuje místní uhelný důl.

Greta Thunbergová stojí vedle německých klimatických aktivistů, když 10. srpna 2019 navštívila Hambachský les Hambach v Německu. Foto: AFP / dpa / Oliver Berg

Ke zděšení místního politika a policejního úředníka se prominentní klimatická aktivistka zdánlivě postavila na stranu těch, které německá bezpečnostní služba již nějakou dobu označuje z extremisty. Pořízená fotografie ukazuje Thunbergovou pózující vedle maskované postavy v černém vedle místních ekologů. Zahalená žena je jednou ze squatterů, kteří okupovali 12 000 let starý les, aby se pokusili zabránit tomu, aby byl důl rozšířen.

Místní ekologičtí aktivisté mají s úřady dlouhou a problematickou historii, protože zde okupují různé oblasti les a dokonce zde postavili domy na stromech, zatímco blokovali silnice a železnice vedoucí k dolu. Pokusy policie je násilně z oblasti vyvést často skončily střety a násilím. Německá bezpečnostní služba BfV je označila za „levicové extremisty“.

Její zjevná podpora zmíněných extremistů nyní rozčílila místní orgány. „Fotografie ukazuje znepokojující nedostatek vzdálenosti mezi moralizujícími údajnými mistry v oblasti klimatu a násilnými maskovanými extremisty a anti-demokraty,“ řekl Gregor Golland z Křesťansko-demokratické strany  a zástupce jejich frakce v regionálním parlamentu.

„Vidět Gretu Thunbergovou poblíž maskované osoby vypadá špatně,“ uvedl Michael Mertens, vedoucí krajského úřadu německé policejní asociace.

Aktivisté z jejího vlastního hnutí v tom však nevidí žádný problém. „Tato žena je jednou ze squatterek Hambachovského lesa, která Gretu provedla okolím,“ vysvětlila Carla Reemtsma, mluvčí německé pobočky „Friday’s for Future“, když byla tázána na maskovanou osobu.

Sama Thunbergová také vyjádřila podporu „občanské neposlušnosti“ – což je způsob, jakým squatteři ospravedlňují své metody. Přesto rychle zjistila, že takové akce jsou přijatelné pouze tehdy, pokud „nic jiného nepomůže“ a „nikdo nebude zraněn a nic nebude poškozeno“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*