Migranti z tzv. karavany dali Trumpovi ultimátum: Pusť nás dovnitř, nebo zaplať každému 50.000 dolarů

Migranti z tzv. karavany dali Trumpovi ultimátum: Pusť nás dovnitř, nebo zaplať každému 50.000 dolarů

Dvě skupiny středoamerických migrantů pochodovaly na americký konzulát v Tijuaně se seznamem požadavků, přičemž jedna skupina dala vládě Donalda Trumpa ultimátum: buď nás pusť do Spojených států, nebo zaplať každému 50 000 dolarů a my se vrátíme domů, píše Fox News.

Mezi dalšími požadavky bylo, že deportace musí být zastaveny a že žadatelé o azyl musí být zpracováni rychleji a ve větším počtu, informoval deník San Diego Union-Tribune.První skupina členů karavany, která zahrnovala přibližně 100 migrantů, přijela na konzulát kolem 11:00. Organizátor z Hondurasu Alfonso Guerreo Ulloa uvedl, že výše 50.000 dolarů byla určena skupinou.

„Může vám to připadat jako spousta peněz,“ řekl Ulloa pro deník. „Ale je to malá částka ve srovnání se vším, co Spojené státy ukradly Hondurasu.“

Organizátor uvedl, že peníze by umožnily migrantům vrátit se domů a začít podnikat.

V dopise skupina kritizovala intervenci USA ve Střední Americe a požádala Spojené státy, aby z úřadu odvolaly honduraského prezidenta Orlanda Hernandeze. Skupina dala konzulátu ultimátum 72 hodin na odpověď.

Na konzulát také dorazil dopis od druhé skupiny kolem 1:20, v němž žádali, aby byl urychlen proces udělování azylu a aby USA denně přijaly až 300 žadatelů o azyl v San Ysidro Port Entry v San Diegu. V současnosti je toto číslo kolem 40 až 100 osob.

„Mezitím, rodiny, ženy a děti, které uprchly z našich zemí, nadále trpí a občanská společnosti Tijuany je i nadále nucena čelit této humanitární krizi, uprchlické krizi, způsobené z velké části desetiletími americké intervence ve Střední Americe,“ stojí v dopise.

Ze zhruba 6 000 přistěhovalců, kteří vycestovali ze Střední Ameriky do Tujuany, se přibližně 700 lidí vrátilo domů, 300 bylo deportováno a 2 500 osob požádalo o humanitární vízum v Mexiku, podle Xochtila Castilla, člena karavany, který se v úterý setkal s mexickými úředníky.

Jiní buď překročili hranice Spojených států nelegálně, přestěhovali se do jiných částí Mexika, nebo propadli skrze trhliny, píše Union-Tribune.

„Spousta lidí odjíždí, protože se zde nic neřeší,“ uvedl Douglas Matute, 38letý občan Tujuany. „Mysleli jsme si, že nás pustí dovnitř. Trump však místo sociálních pracovníků poslal armádu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*