Migranti v karanténě se rozzlobili a založili požáry v italském hotelu

Migranti v karanténě se rozzlobili a založili požáry v italském hotelu

Migranti ubytovaní v sicilském hotelu založili v ubytovacích prostorách požáry na protest vůči opatřením proti koronaviru.

Hotel Villa Sant’Andrea, který se nachází ve městě Valderice, byl použit k umístění migrantů do karantény, aby se zabránilo šíření koronaviru. Itálie se usilovně snaží najít místa, kde by mohla nově příchozí migranty izolovat, protože jejich počet stále narůstá.

Migranti zapálili matrace a další nábytek, což následně vyvolalo vlnu paniky v ubytovacích prostorách, píše italský deník Il Giornale.Dva Tunisané ubytovaní v hotelu dokonce zašli tak daleko, že vyskočili z oken, aby utekli. Utrpěli vážná zranění a museli být ošetřeni v nemocnici kvůli zlomeninám.

Kvůli požárům už není část hotelu použitelná. Úřady situaci nadále sledují kvůli dalšímu napětí, protože se mnozí obávají, že by se více migrantů mohlo pokusit o útěk z karantény.

Založení požáru jako způsob, jak se dostat z karantény, bylo podle řeckých úřadů motivem požáru tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos z počátku tohoto měsíce. Řecké úřady zatkly afghánské migranty na základě obvinění ze žhářství.

Itálie v posledních týdnech zaznamenala nárůst příchozích nových migrantů, a to jak z lodí připlouvajících na Sicílii a Lampedusu, tak od nevládních organizací provozujících taxislužbu pro migranty, které přivážejí z libyjské pátrací a záchranné zóny.

Španělská nevládní organizace Open Arms uvízla na několik dní u pobřeží Sicílie a viděla přes 100 migrantů, jak se vrhají přes palubu, aby se dostali do Itálie a byli vyzvednuti italskou pobřežní stráží.

Německá nevládní organizace Sea-Eye mezitím vzdala pokus zakotvit v Itálii a oznámila, že místo toho zamíří do francouzského města Marseille.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Migranti v karanténě se rozzlobili a založili požáry v italském hotelu

  • Pokud nebudeze volit chlapy, ale sracky, stane se to i u nas.Volte lidi, kteri jdou rovne, sracek mame v politice dost.
    Je treba volit strany a lidi, kteri maji jasny nazor, nechteji kavarnu, migranty, green deal a protektorat pod Nemeckem. Bezbarvych sracek mame plny senat i parlament, volte osobnosti. Strany jsou zname, tam SPD a Trikolora jsou jasnou volbou, volit ostatni hranici vice ci mene s kolaboraci. Hradec Kralove = Petr Brabnik 2.senat, 5.kraj.

  • Lodě pašeráků by se měly zabavovat a dělat z nich plovoucí hotely pro migranty dost daleko od pobřeží. Když je pak zapálí, budou mít problém.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*