Migranti v Dánsku, kteří nechtějí potřást rukou, nedostanou občanství

Migranti v Dánsku, kteří nechtějí potřást rukou, nedostanou občanství

Nová dánská vyhláška zavádí povinnost migrantů, že musejí podávat ruce, aby mohli získat oficiální dánské občanství, píše deník Fria Tider.Ve vyhlášce musí migrant podepsat smlouvu, aby vyhověl dánským zákonům a potřást si rukou se starostou obce. V opačném případě bude občanství této osoby zamítnuto.

V islámu je pro muslimskou ženu problém potřást si rukou s mužem, nicméně, k tomu získat dánské občanství, migranti se musí účastnit slavnostního ceremoniálu, v němž si musí potřást rukou se starostou obce a podepsat dohodu respektující dánský zákon.

Kdokoliv, kdo se odmítne účastnit ceremonie, nedostane občanství. Ale ne všichni starostové mají v úmyslu dodržovat nové pravidlo potřásáním ruky.

„Není příliš liberální přinutit lidi, aby potřásali rukama, pokud pocházíte z kultury, kde se vítáte jinými způsoby,“ řekl starosta John Schmidt Andersen v dánském rozhlasu.

Ale přestože existuje opozice, ministryně pro integraci Inger Støjbergová nemá v úmyslu tento návrh měnit.

Podle ní, potřásání rukou symbolizuje, že dotyčná osoba respektuje dánské hodnoty. Ministryně také uvedla, že předpokládá, že všichni starostové v zemi budou dodržovat tento nový zákon.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*