Migranti tvrdí, že jim němečtí byrokrati brání v návratu do jejich domovských zemí

Migranti tvrdí, že jim němečtí byrokrati brání v návratu do jejich domovských zemí

Navzdory tomu, že německá spolková vláda prosazuje, aby se žadatelé o azyl dobrovolně vraceli do svých zemí původu, několik migrantů si stěžovalo, že německá byrokracie jim brání, aby se mohli domů vrátit.

Jeden z migrantů, kteří si stěžovali na německé byrokraty, je syrský žadatel o azyl Jiwan Bozkurt, který přišel do Německa při vrcholu migrační krize v roce 2015.

Navzdory tomu, že se chtěl vrátit do Sýrie za svou rodinou, jeho žádost o návrat do Sýrie byla odmítnuta, protože byrokraté věřili, že jeho pas mohl být vytvořen teroristickou skupinou Islámský stát, informoval německý kanál MDR.Bozkurt tvrdí, že se pokusil tuto záležitost napravit předložením dokladů totožnosti Státní ústředny kriminální policie (LKA) v Sasku-Anhaltsku, kde v současné době žije. Syřan tvrdí, že kvůli byrokratickým zpožděním nedostal toto rozhodnutí navzdory tomu, že se setkal s úředníky pro přistěhovalectví při 20 různých příležitostech.

Podle LKA byly jeho dokumenty prověřeny a zaslány zpět imigračním úředníkům, ale dosud nebyly zpracovány.

Amita Patelová z Indie vznesla podobné obvinění proti německému byrokratickému systému. Přišla do Německa se svou rodinou v roce 2010, narodil se jí v Lipsku před pěti lety syn, ale nemohla získat rodný list, protože ona i její manžel nemohli úřadům poskytnout své pasy.

Patelová dostala příkaz k opuštění Německa spolu s její rodinou, ale kvůli chybějícímu rodnému listu byrokracie stanovila, že má její syn nevysvětlitelnou identitu a donutila dvojici, aby dokázala své indické občanství za účelem získání rodného listu.

Německá federální vláda silně prosazovala dobrovolné deportace a investovala milióny EUR do programů na podporu návratů žadatelů o azyl do jejich zemí původu.

Minulý měsíc německý ministr pro rozvoj Gerd Müller oznámil nový program, který má spolu s korporacemi, jako je Siemens, pomoci vyškolit migranty po návratu do jejich zemí. Program byl ohlášen brzy poté, co se v roce 2017 nepodařilo více než 20 000 nucených deportací.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Ansa)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*