Migranti tvoří polovinu norských příjemců sociálních dávek

Migranti tvoří polovinu norských příjemců sociálních dávek

Norská ministryně práce a sociálních věcí Anniken Hauglie bije na poplach poté, co se ukázalo, že migranti dostávají polovinu sociálních dávek v zemi.

Zpráva, která pochází od Norské správy práce a blahobytu (NAV) uvádí, že nejenže je zde nepřiměřený počet migrantů, kteří dostávají sociální dávky, ale mnozí žijí pod hranicí chudoby. Ministryně Hauglie varovala, že chudí migranti mohou v norské společnosti vytvářet podtřídy, píše deník Verdens Gang.   

„Zpráva potvrzuje, že jednou z hlavních příčin chudoby v Norsku je imigrace. 28,5% přistěhovalců žije s trvale nízkým příjmem,“ uvedla Hauglie.

„Je to alarmující, Nejhorší, co se může stát, je, že přistěhovalci a uprchlíci se stanou svou vlastní podtřídou v norské společnosti,“ dodala.

Od roku 2011 do roku 2015 se míra chudoby v Norsku zvýšila ze 7,7% na 9,3%. Migranti, přestože tvoří „pouze“ 16,8% celkového počtu obyvatel, představují 28,5% z celkového počtu obyvatel, kteří jsou považováni za chudé v zemi.„Ke snížení chudoby v Norsku musí více přistěhovalců pracovat,“ uvedla Hauglie. „Bez znalosti jazyka je obtížné se dostat na norský trh práce,“ dodala a doporučila, aby se kladl větší důraz na to, aby se migranti učili norštinu a aby se nezaměstnávali, pokud nebudou mít častý kontakt s rodilými mluvčími.

Sousední Švédsko se rovněž zabývá obdobnými statistikami, pokud jde o nově příchozí migranty, kteří nejsou schopni nebo nechtějí vstoupit na trh práce.

Údaje o zaměstnanosti z počátku letošního roku ukázaly, že míra nezaměstnanosti u původních Švédů činila pouhých 3,9%, zatímco míra nezaměstnanosti u přistěhovalců byla 21,8%.

Jazyk byl uváděn jako hlavní faktor pro vysokou můru nezaměstnanosti ve Švédsku, stejně jako nedostatečná kvalifikace a vzdělání.

Navzdory pokusům poskytnout migrantům bezplatné kurzy na zlepšení jejich vzdělání, švédská služba zaměstnanosti zaznamenala v červenci, že pouze tři procenta migrantů projevili zájem absolvovat školu nebo odbornou přípravu.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: REUTERS/ Heinz-Peter Bader)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Migranti tvoří polovinu norských příjemců sociálních dávek

  • Norsko si to muze dovolit, protoze je krmi penezmi z ropy. Az ropa nebude, stane se Norsko zase chudou zemi, jakou bylo predtim. Ekonomicti paraziti zem nezachrani. Ve Svycarsku ani po 10 letech nepracuje ani polovina parazitu. Ani se jim nesnilo, jak se budou mit. A obyvatele drzi hubu, spousta jich hlavne v zemedelstvi drou bidu a ve mestech jsou working poor na socialnich davkach.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*