Migranti přeměnili historický řecký park na špinavou díru

Migranti přeměnili historický řecký park na špinavou díru

Pedion tou Areos je jedním z nejznámějších parků v Aténách. Nachází se poblíž Národního archeologického muzea a navštěvovaly jej tisíce Řeků a turistů.  

Bohužel zde musíme použít výraz „bývávalo“, protože tomu bylo již dávno. Situace v parku je dnes strašná, píše řecký kanál Skai news.   

Dnes zde najdeme největší oblast pro obchod s drogami v hlavním městě, která tvoří hierarchický okruh afghánských a pákistánských obchodníků. Tato oblast přitahuje mnoho narkomanů, mimo jiné i bezdomovce žijící v extrémních podmínkách.

Obec Atén, po nedávné kontrole ministerstva zdravotnictví popsala tento park jako „sanitární bombu“ pro obyvatele a turisty. Proto bylo rozhodnuto, že se park jednou do týdne vyčistí.To však znělo mnohem jednodušeji, než tomu je. Úklidové služby nebyly schopné dostat se na příslušná místa kvůli těžce ozbrojeným migrantům, takže park musela vyčistit policie. Z tohoto důvodu místní policie organizuje jednou týdně obrovskou operaci, aby zajistila oblast úklidu.

Policejní dodávky a hlídkové vozy dorazí vždy na scénu a ozbrojení muži zasahují a park hlídají. Poté začnou pracovat úklidové služby. To, co najdou, je odporné. Obrázky mluví samy za sebe. Jsou tam všechny druhy odpadu, použité stříkačky, rozbité skleněné dýmky, jen abychom jmenovali něco. Po vyčistění parku služby a policie odjíždějí.

Foto: Skai.gr
Foto: Skai.gr

Bohužel, několik hodin po vyčistění park začne opět vypadat jako dříve, protože se vracejí gangy migrantů a drogově závislých.

Řecké úřady nejsou schopné účinně chránit kdysi historický a krásný park v Aténách. Park je prakticky nedosažitelný a nebezpečný pro Řeky a turisty, což je další překážkou, protože turistická sezóna již byla zahájena.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*