Migranti otevřeli novou nelegální trasu do Velké Británie přes Normandii

Migranti otevřeli novou nelegální trasu do Velké Británie přes Normandii

Nelegální přistěhovalci se pokoušejí dostat do Velké Británie tím, že se vlámou do nákladních automobilů, které jedou z přístavu v Normandii, protože bezpečnost v Calais je nadále zpřísněna.                                                 

Přístav Ouistreham je 200 kilometrů jižně od přístavu v Calais a vstupu do Euro-tunelu.

Britští turisté, kteří projíždějí přístavem v Normandii, zaznamenali nárůst migrantů v oblasti. Dochází zde k pokusům nelegálně nastoupit na kamiony.

Migranti jsou součástí skupiny zhruba 100 mladých mužů ze Súdánu a Eritreje, kteří žijí v provizorním táboře v lese, dva a půl kilometru od přístavu, informoval Daily Mail. Mnoho z nich zde přicestovalo z Calais.

Svědkyně incidentu řekla deníku: „Jakmile automobil zastaví na červeném světle, migranti se rychle pokoušejí naskočit.“

„Pouze jeden z nich dokázal nastoupit, než se změnila světla. K tomu dochází téměř každý den. Oni přesně vědí, kdy trajekty odjíždějí do Británie a plánují své dny na tuto dobu.

„Na rozdíl od Calais, nejsou zde stovky policistů. V tuto chvíli to migranti považují za jejich nejlepší šanci na úspěch.“

Nadšenci autoturistiky se navzájem varují, aby byli opatrní, když se blíží k Ouistrehamu. Jeden z nich napsal na internetovém fóru, jak spatřil „skupiny migrantů, kteří se potloukali v této oblasti“.

Napsal: „Při jedné příležitosti jsme je viděli, jak se schovávají v příkopách po straně silnice, jinde za stromy na straně silnice. Zdálo se, že zůstávají na dně terénu za pekárnou.

„Řidiči směřující k přístavu musí být opatrní, protože někteří lidí, které jsme viděli, stojí velmi blízko silnice a sledují dopravu.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: CHARLY TRIBALLEAU/AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Migranti otevřeli novou nelegální trasu do Velké Británie přes Normandii

  • A proč je té pakáži bráněno táhnout do Británie?Jen at je nechají jít j babě královně.Vždyt vše je jenom důsledek koloniální politiky .Tak at je tam pustí v co největším množství a za něma ihned zavřít hranice.At si tam zůstanou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*