Migranti napadli stráže na maďarsko-srbské hranici

Migranti napadli stráže na maďarsko-srbské hranici

Migrační tlak je podél jižní hranice Maďarska už několik týdnů vysoký. Parlamentní tajemník Szilárd Németh na to nedávno upozornil během své návštěvy na základně pohraniční stráže v Hercegszántó a uvedl, že stále více lidí se zde snaží vstoupit do Evropské unie stále rozmanitějšími prostředky.

V Ásotthalomu byli zraněni čtyři maďarští vojáci během incidentu, při němž se patnáct nelegálních migrantů pokusilo proniknout do země ze Srbska. Migranti zaútočili na pohraničníky plynovým sprejem ze srbské strany, ale nepodařilo se jim projít, když jim pokus překazili vojáci a policie. V této věci bylo zahájeno řízení.V souvislosti s případem, József Horváth, odborník na bezpečnostní politiku Centra pro základní práva, sdělil deníku Magyar Hírlap, že útok ukazuje, že maďarská hraniční uzávěrka funguje dobře. Lidé, kteří se snaží projít, se už mnohokrát pokusili nelegálně překročit hranici, řekl a dodal, že už jim asi došly peníze – profesionální pašeráci je oklamali snad víckrát – a jejich zoufalství bylo zjevné.

Odborník také zdůraznil, že téměř všichni muži, kteří se snažili dostat dovnitř, byli mladí a zdraví a vzhledem k místu původu mohli být vedeni k tomu, aby cítili ospravedlnění v použití síly.

Podle Horvátha proto pohraničníci věřili, že agresivním jednáním maďarští vojáci a policie ustoupí, a migranti by proto mohli prorazit. Podle Horvátha si však maďarští vojáci a policisté vedli v nečekané a výbušné situaci dobře, když disruptory zatkli a útok odrazili.

Zároveň podle experta na bezpečnostní politiku zůstane zvýšený migrační tlak pravděpodobně až do konce října, kdy nastane chladné počasí, protože ti, kteří uvízli na balkánské trase, chtějí stále dosáhnout svého cíle.

Horváth se domnívá, že vojáci a policisté sloužící na jižní hranici nepotřebují speciální výcvik, aby se s takovými akcemi vypořádali; za posledních šest let se seznámili s místními podmínkami, získali místní znalosti a navázali dobré vztahy s obyvatelstvem žijícím v blízkosti hranice.

V posledních letech se fyzická hranice technologicky mnohem více modernizovala a moderní prognostické systémy zefektivňují práci hraničních kontrol.

„Domnívám se, že na lidské i technické straně jižní hranice existuje odpovídající ochrana, takže bychom se neměli obávat, že podobné násilné pokusy povedou k úspěchu,“ uzavřel Horváth. Podle vnitrostátních policejních statistik se v posledních třech měsících počet pokusů o nedovolené překročení hranic pohyboval mezi 1 476 a 2 050 za týden.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Migranti napadli stráže na maďarsko-srbské hranici

 • · Edit

  Myslím že díky nim, by chtělo ještě tvrdší represe! Aby se vůbec nemohli dostat na hranice nekoho napadat.to je hnus eu, které navíc podporuje nelegální převoz a ani mu nevadí se veřejně se tím chlubit😳

 • · Edit

  Kdo jim zničil život v jejich vlasti, z které utíkají a nasliboval hory doly, jen aby se projevila neprojevená skrytá nenávist? Manipulace s národy si vytváří mnoho neshod. Kdo za tím stojí? Jedna otázka a nespočet odpovědí. Násilí vždy vytváří násilí, a ti kdo ho vytváří, se jim a sobě takto skrytě vysmívají.

 • Musíme si uvědomit, že je to začátek války, kdy se snaží Muslimové ovládnout Evropu. Pokud je budeme vítat, brzy bude Evropa Muslimská a budou tu platit podobně krutá pravidla jako v Afghanistánu.
  Pokud se snaží obyvatelé cizích států zmocnit jiného území, nahraje roli, zda jedou na tancích, nebo se chystají vyzbrojit až na obsazeném území.
  Braňme se a nenechme s vmanipulovat do situace, v jaké je dnes Německo nebo Francie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*