Migranti dostanou mnohem více peněz než Italové se zdravotním postižením

Migranti dostanou mnohem více peněz než Italové se zdravotním postižením

Podle analýzy nového rozpočtu deníku Il Giornaleho bude levicová italská koaliční vláda dávat migrantům mnohem více peněz než Italům se zdravotním postižením.Čísla, která deník zveřejnil, odhalila, že vláda zřídí fond zdravotně postižených a soběstačnosti, který dostane příští rok investici 50 milionů EUR, investici 200 milionů EUR v roce 2021 a 300 milionů EUR v roce 2022, píše Il Giornale.

Ze tří milionů lidí se zdravotním postižením v Itálii se asi dva milióny spoléhají na státní dávky, které podle deníku činí pro každou osobu se zdravotním postižením přibližně 54 centů denně.

Mezitím vláda poskytne migrantům a žadatelům o azyl kolem 20 EUR denně. Tato výhoda je upravena z předchozí částky 35 EUR na den, která byla snížena na začátku roku bývalým ministrem vnitra Matteem Salvinim, kdy byl ještě ve vládě s Hnutím pěti hvězd.

Tento krok byl v květnu kritizován pro-migračními asociacemi, které si stěžovaly, že tato částka je menší, než kolik dostávali psi v chovatelských stanicích.

„Nejedná se o hospodářskou otázku, ale o etickou otázku,“ řekl Fabio Scaltritti z Komunity San Benedetto al Porto v Alessandrii. „I kdyby to číslo zůstalo na 35 eurách denně, neměli bychom toho dost,“ dodal.

Rozpočet byl v posledních týdnech před dokončením návrhu významným zdrojem neshody mezi levicovou koalicí Hnití pěti hvězd a Demokratickou stranou (PD).

Evropská unie vznesla obavy ohledně nového rozpočtu kvůli strukturální rovnováze země, později však poznamenala, že se nebude snažit návrh změnit.

Komisař EU pro hospodářství Valdis Dombrovskis uvedl, že zatímco se Evropská komise nesnaží návrh pozměnit, bude rozpočet ještě několik týdnů posuzovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*