Migrant obviněn z šokující vraždy starší ženy v Německu oklamal orgány a žil ze sociálních dávek

Migrant obviněn z šokující vraždy starší ženy v Německu oklamal orgány a žil ze sociálních dávek

Podezřelý z brutální vraždy starší ženy v německém východním státě Durynsko, si pravděpodobně vytvořil falešnou totožnost, aby mohl žít v Německu, odhalila policie, když byl muž předveden před soud.

Muž, který je nyní obviněn z brutální vraždy své 87leté sousedky, mohl být z Německa deportován již dávno – kdyby při vstupu nezfalšoval celý svůj příběh, odhalila policie.Na otázku ohledně jakýchkoli „nesrovnalostí“ v profilu podezřelého během slyšení, trestní superintendant města Jena, Jens Thiel, uvedl, že údaje extrahované z jeho chytrého telefonu naznačují, že informace, které poskytl německým migračním orgánům, mohou být zcela nepravdivé.

Podezřelý přišel do Německa již v roce 2011 a tvrdil, že je nezletilý z Afghánistánu bez doprovodu. Také řekl, že se jmenuje Auwel Nom Lakab. Nyní je muž identifikován jako Mohammed A. a policie tvrdí, že možná lhal také o jeho datu narození.

Mohammed mohl pocházet z Pákistánu, protože jeho chytrý telefon obsahuje přibližně 50 pákistánských čísel, ale žádné z Afghánistánu – a to zahrnuje i kontakt označený jako „matka“. To dokládají i další důkazy od tlumočníků, kteří studovali jeho zprávy.

Tato zápletka přidává zcela nový rozměr již tak významnému případu, protože německé orgány zamítly Mohammedovi původní žádost o azyl již v roce 2011, ale stále mu bylo umožněno zůstat – přesně proto, že se domnívaly, že migrant bez dokumentů pochází z Afghánistánu.

Afghánistán je v Německu považován za „nebezpečnou zemi“ a deportace jsou již roky pozastaveny. Pákistánu však takové označení chybí.

Oběť, identifikovaná jako Ursula P., byla nalezena zabalená do prostěradla v kufru uloženém ve sklepě v lednu 2019. Podle policie byla žena brutálně zbita a dostala bodnou ránu, přičemž byla nakonec uškrcena šátkem.

Její soused, údajně 24letý migrant, byl brzy zatčen pro podezření z vraždy, protože jeho DNA bylo nalezeno po celém těle oběti, jakož i jeden z jeho nehtů. Zatímco podezřelý mlčí od svého zatčení, policie se domnívá, že jednal z nenasytnosti.

Vyšetřovatelé našli v telefonu podezřelého fotografie s identifikační kartou a debetní kartou ženy spolu s jejím výpisem z účtu, což naznačuje, že na svém bankovním účtu měla 10 000 eur. Podezřelý se krátce po vraždě neúspěšně pokusil přesunout na svůj účet 7 000 eur z účtu oběti.

Oběť a podezřelý se znali. Podle zpráv místních médií byla žena tak ohromena smutnými příběhy migranta, že byl jeho otec údajně sťat a jeho matka byla slepá, tak ho opakovaně podporovala významnými částkami peněz. Podle zprávy časopisu Focus Magazine poskytla podezřelému celkem 10 000 eur.

Muž, který neměl vzdělání ani odbornou kvalifikaci a žil na sociálních dávkách od doby, kdy přišel do Německa, byl policistům dobře znám.  Dříve byl nejméně pětkrát zadržen a byl obviněn z podvodu, urážky a vyhrožování lidem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*