Migrant, který se pokusil zapálit autobus plný dětí, z útoku obvinil Salviniho

Migrant, který se pokusil zapálit autobus plný dětí, z útoku obvinil Salviniho

Migrant, který se pokusil začátkem tohoto roku zapálit autobus plný dětí, prohlásil, že za jeho činy je odpovědný populistický vůdce Matteo Salvini kvůli jeho politice uzavřených přístavů.

Ousseynou Sy, který se v březnu pokusil zapálit autobus s 50 dětmi na protest proti úmrtím migrantů ve Středozemním moři, řekl u soudu, že není terorista a že Salvini je zodpovědný za smrt migrantů ve Středomoří, píše deník il Giornale.Podle muže senegalského původu je Salvini „odpovědný za smrt dětí a jiných lidí ve Středomoří“ a uvedl, že Salvini se zapojovalo do „zločinů proti lidskosti“.

Migrant dodal, že uzavření italských přístavů nevládním organizací, což je politika, kterou prosadil Salvini a která vedla k poklesu počtu utonutí, zabránila záchraně migrantů na moři a dodal, že Afrika „vždy byla předmětem šikany ze strany Západu“.

„Doufám, že bude vykonána spravedlnost také pro nás Afričany. Já jsem také dítětem Afriky, té Afriky, kterou dobře znáte, která zažila, že její děti jsou zbavovány lidské důstojnosti, každého práva na klid a štěstí, a to i dnes, “dodal Sy.

Salvini odpověděl na jeho připomínky slovy: „Čekám na naučené komentáře novin, intelektuálů a na různá tvrzení. Aspoň někdo bude s tímto delikventem souhlasit, vsadíme se?“

Při jeho pokusu zapálit autobus plný dětí se naštěstí nikdo nezranil, a to díky rychlé reakci italské policie, která zasáhla ze silnice a umožnila dětem uniknout.

„Připoutal nás a vyhrožoval nám. Řekl, že kdybychom se pohnuli, vylije benzín a založí požár. Neustále říkal, že lidé v Africe umírají a chybou jsou Di Maio a Salvini. Pak nás carabinieri [policie] zachránili, “řeklo jedno z dětí policii.

Už několik dní po útoku Sy řekl italským soudcům, že necítí lítosti a uvedl: „Čiňte pokání? Žádné pokání. Bylo to něco, co jsem musel udělat, a udělal bych to znovu. Stokrát. Proč jsem to udělal? Abych vyslal signál do Afriky. Afričané musí zůstat v Africe. “

(Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*