Migrační tlak narůstá na všech evropských trasách

Migrační tlak narůstá na všech evropských trasách

Dokud Evropa neuzavře své vnější hranice, budou se stále vyskytovat lidé, kteří se budou pokoušet o ilegální vstup, řekl hlavní poradce pro vnitřní bezpečnost premiéra Viktora Orbána György Bakondi celostátní stanici Kossuth Radio a varoval, že migrační tlaky na všech evropských trasách vzrostly.Využívají politické debaty mezi Marokem a Španělskem a stále více lidí přichází do Evropy nelegálně přes Španělsko, řekl Bakondi a dodal, že na středomořské migrační trase v Itálii je situace podobná.

Uvedl, že Španělsko a Itálie zahájily jednání o migrační situaci v Radě Evropy přesně v pravý čas, protože Evropská unie v současné době projednává obrysy nové migrační strategie.

Pokud jde o migrační trasu z Turecka, uvedl, že tamní situaci značně ovlivnil vývoj turecko-řeckých vztahů, které jsou v současné době zatíženy různým stupněm politického napětí.

Proto je tato migrační trasa také frekventovaná a právě touto trasou přichází většina lidí k maďarským hranicím.

V letošním roce bylo maďarskými úřady zadrženo více než 38 000 nelegálních přistěhovalců, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo jen asi 10 000.

Bakondi uvedl, že postoj Maďarska k migraci je velmi jasný:

„Nechceme žít s těmi, které sem do Evropské unie posílá organizace, aby je podporovala. Domníváme se, že ti, kteří sem vstoupí, nemohou být ilegálními překračovateli hranic, nemohou být lidmi přepravovanými organizovaným zločinem. Ta je otevřena těm, kterým úřady udělily povolení,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*