Migrace: Zákonitost, ideologický záměr nebo jen pouhá nedbalost?

Migrace: Zákonitost, ideologický záměr nebo jen pouhá nedbalost?

Kdysi, matně si na to vzpomínám, jsem jako dítě četl knížku, snad Tulák po hvězdách od Jacka Londona. Ale je to bez záruky. A hrdina té knihy se vždy, když byl ve vězení spoután, dostal do jakéhosi transu a dokázal vidět minulost.

To je samozřejmě jen fantazie, jenom tzv „day dream“. Ale představa, že by člověk mohl „v reále“ vidět nejrůznější historické události je uchvacující. Zavraždění Caesara. Antonia s Kleopatrou, Vespasiana, Tiberia, Nera, Caligulu a ostatní římské císaře.

Nebo také ukřižování Ježíše Krista, nejrůznější krvavé popravy, brrrrrrrr. Nebo třeba to, jak Staří Čechové přišli do Čech a zvolali: „To je ta zem, oplývající mlékem a strdím“. A krásná ta zem byla úplně neosídlená a nikdo v ní, nám Čechům nepřekážel.

Nádhera, že? Ale on už u nás asi někdo „bydlel“. Moc tomu nerozumím, snad Keltové. A ti odešli směrem do Německa, protože tam dostali vyšší sociální dávky? Jen tak? Možné je samozřejmě vše, ale to, že je naši předkové vyhnali, nemá nulovou pravděpodobnost.

Je proto zcela pochopitelné. když někdo řekne: A co se divíte? Vždyť ti lidé jdou za lepším, tak jako odjakživa. Samozřejmě, tomu rozumím. Ale nerozumím tomu, proč bychom se měli pasivně vzdát nebo jim to dokonce ulehčovat?

Nakonec, vždy když se plenilo, plenilo se bez rozmyslu, bez ohledu. Vojáci, když našli ve sklepě sudy s vínem, tak je otevřeli bodáky a pili. A bylo jim naprosto jedno, jestli zbude i na další. A to samé je i s migrací. Zem se dá dojit jen do určité míry, pak její struky vyschnou a již žádné mléko nedají.

A otázkou, zda připuštění toho loňského vpádu do Německa byla nedbalost, omyl nebo ideologický záměr. Zda skutečně není pravdou to, že novodobí eurohujerští marxisté netouží po tom, aby tradiční národy zanikly a aby vznikl jakýsi nový, unifikovaný „euročlověk“.

Člověk bez jakékoli přirozené vazby k národu,k jeho dějinám, k jazyku a kultuře. Prostě místo člověka nového, socialistického, by zde vznikl jiný člověk, „geneticky modifikovaný“ člověk.

Psal jsem o tom, že v pondělí k nám přijela skupina z jednoho západoněmeckého gymnasia. A když se člověk na složení té skupiny podíval, tak to je opravdu multikulturní. Před 50 roky by byl „cizokrajný student gymnasia“ raritou, dnes je pravidlem.

Takže, pokud toto byl cíl bývalé svazácké funkcionářky Angely Merkel, tak si může blahopřát. I když ji to možná bude v příštích volbách stát křeslo, tak se může hrdy postavit prohlásit: „Ano, soudruzi, já svůj úkol splnila“

A ještě jedna malá prosba. Pokud mě někdo stále ještě chce tepat za mojí minulost, tak prosímvás se nenechávejte unášet vášněmi a přemýšlejte hlavou. Tak třeba, takový „příslušník StB“ by se v životě nemohl dostat do seznamu tajných spolupracovníků.

Homo homini lupus. Že Davide?

(Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*