Mezinárodní volební pozorovatelé rozhodli, že ve švédských volbách docházelo k podvodům, personál tomu jen přihlížel

Mezinárodní volební pozorovatelé rozhodli, že ve švédských volbách docházelo k podvodům, personál tomu jen přihlížel

Od všeobecných voleb na začátku tohoto měsíce dostal Valprövningsnämnden (volební orgán) více než 400 stížností týkajících se volebních podvodů.

Zprávy o volebních podvodech se liší, od chybějících hlasovacích lístků přes nevhodné narušování po obvinění z manipulování počítačů, čísel a výsledků.Navíc, 25 mezinárodních volebních pozorovatelů rozhodlo, že k podvádění docházelo ve 46% z 250 volebních místností, které navštívili – a v naprosté většině případů personál nezasáhl, aby těmto praktikám zabránil.

Volební orgán bude nadále přijímat stížnosti až do 26. září. Poté stížnosti vyšetří a rozhodne, zda nedošlo k nějakým deliktům. Jeho vyšetřování by mělo být dokončeno až někdy v prosinci.

Nicméně, pokud se nenajdou důkazy o systematických a závažných volebních podvodech, šance na opětovné volby jsou velmi minimální.

Dne 25. září parlament znovu po letní přestávce zahájí svou činnost. Jeho prvním hlavním úkolem bude vytvořit vládu. Předseda sněmovny navrhne kandidáta na předsedu vlády a poslanci hlasují pro nebo proti. Pokud se jim podaří dohodnout se na nějaké osobě, ta je pověřena sestavením vlády. Pokud selžou čtyři pokusy, do tří měsíců se uskuteční nové volby.

Jimmie Åkesson, vůdce pravicové proti-migrační strany Švédští demokraté, uvedl, že pokud bude SD odstavena jinými stranami od vlivu, bude se snažit vynutit nové volby.

Různí odborníci se domnívají, že bude zvolen vůdce Umírněné strany Ulf Kristersson.

Jen málo se jich domnívá, že současný premiér, sociální demokrat Stefan Löfven, zůstane ve funkci.

Pak je tu Annie Lööfová – vůdkyně Strany středu. Její strana získala pouze 8.6% hlasů, ale v loňském roce byla pozvána a zúčastnila se tajného setkání Bilderberg. To by mohlo být naprosto nepodstatné – a samozřejmě by to také mohla být náhoda, že švédský bývalý a současný premiér Fredrik Reinfeldt a Stefan Löfven se setkání Bilderberg zúčastnili v roce před jejich zvolením.

Za pár měsíců uvidíme. Právě teď víme jen to, že Švédsko je politický chaos. Doufejme, že se to vyřeší tím nejlepším způsobem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*