Mexický deník: 70% Mexičanů má negativní názor na karavanu migrantů

Mexický deník: 70% Mexičanů má negativní názor na karavanu migrantů

Většina Mexičanů také tvrdí, že zvolený prezident Mexika by měl posílit bezpečnost hranic.               

Sedm z deseti Mexičanů má negativní pohled na středoamerickou karavanu migrantů, která proudí přes jejich území do USA, podle mexického deníku.Navíc, většina respondentů dotazovaných agenturou El Universal uvedla, že podporuje přísnější imigrační vymáhání a odmítají výzvy, aby byla migrantům udělena pracovní mexická víza.

„46% respondentů se domnívá, že by se zvýšila kriminalita a dalších 27.1% tvrdí, že by migranti „vzali práci Mexičanům,“ takže součet obou procent ukazuje, že 73.1% mexických občanů má na tento fenomén nepříznivý názor,“ píše deník.     

Toto je nárůst o téměř 10 procent, jelikož deník v říjnu provedl podobný průzkum.

Většina respondentů, 52,8%, také nesouhlasí se zvoleným mexickým prezidentem Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem, který navrhl udělit pracovní víza migrantům, kteří přijíždějí do Mexika.

A další většina 55,8% uvedla, že López Obrador by se měl snažit prosadit tvrdší posílení mexické jižní hranice.

Deník NBC News rovněž uvedl, že obyvatelé Tijuany jsou obzvláště znepokojeni karavanou migrantů kvůli jejímu střetu s americkými úřady a následnému narušování na hranicích.

„Pro více než 6 miliónů lidí, kteří žijí na hranici Sani Diega a Tijuany, jenž přesahuje ekonomiku ve výši 220 miliard dolarů mezi USA a Mexikem, je San Ysidro Port životně důležitý,“ tvrdí deník. „Více než 25 miliónů vozidel, které pojmou zhruba 48 miliónů cestujících a více než 16 miliónů chodců, jezdí mezi USA a Mexikem, aby se dostali do práce a do školy.“

„Po uzavření hranice, někteří obyvatelé Tijuany a majitelé podniků přišli s baseballovými pálkami a holemi a ohrožovali migranty.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*