Městská džungle: Ghetta ve Švédsku jsou příliš nebezpečná pro policii

Městská džungle: Ghetta ve Švédsku jsou příliš nebezpečná pro policii

Rinkeby, snad nejznámější ghetto ve Švédsku, které se opakovaně objevilo v titulcích novin kvůli napadeným novinářům a kvůli častým nepokojům, je předurčené k bezpráví. Důvod? Žádná stavební firma se neodváží riskovat v této násilné a neklidné čtvrti postavit policejní stanici.

Stará policejní stanice v Rinkeby byla uzavřena na jaře roku 2014. Následně bylo rozhodnuto postavit novou policejní stanici s celkem 240 policisty. Nová stanice se měla otevřít letos v létě, ale to se nestane, informovala švédská národní televize SVT. Z toho prostého důvodu, že neexistují žádné nabídky.

Stavební firmy se této zakázce vyhýbají, protože mají strach z násilí ze strany přistěhovalců v Rinkeby, jehož proslulost přesahuje švédské hranice. Dokonce i policisté uznali, jak nebezpečná je oblast v Rinkeby.

„Je to příliš nebezpečné, postavit policejní stanici v této oblasti,“ řeklo kanálu SVT několik policistů, kteří chtějí zůstat v anonymitě. „Stanice by musela být neustále střežena. Zahrnovalo by to riziko krádeží, ale i hrozby pro pracovníky, kteří budou pracovat na projektu výstavby,“ uvedli policisté.

Přes stoupající násilí, počtů střelby a dalších typů organizovaného zločinu, Rinkeby je pravděpodobně to místo, kde je policie nejvíce žádaná a notoricky postrádá policejní stanici. Nicméně, výstavba nešťastné policejní stanice ještě ani nezačala. Datum na ukončení smlouvy bylo již několikrát prodlouženo, ale je to k ničemu.

„Máme právě teď velmi složitou situaci a celý právní systém je v nebezpečí. Potřebujeme zde více policie, aby se lidé mohli cítit bezpečně. Policejní stanice zde musí být, protože je důležitým symbolem pro veřejnost,“ řekl Muhammed Hagi Farah televizi SVT.

Oblast Rinkeby je hovorově známá jako „malý Mogadišu“ kvůli tomu, že většina jeho obyvatel jsou přistěhovaleckého původu a je jednou z nejrychleji se rozvíjejících „no-go zón“, kde se policie, hasiči a sanitky z bezpečnostních důvodů neodváží a samotnou její existenci švédská vláda vehementně popírá. Rinkeby je mezinárodně známá pro svou bouřlivou povahu. Nejnovější nepokojene v Rinkeby vypukly v únoru 2017, kdy byly zapalovány požáry, vozidla a imigranti házeli kameny na policii, která reagovala varovnými výstřely a později dokonce „střelbou pro efekt“.

Minulý týden se na kanálu Youtube objevilo video, které zachycuje drsnou realitu policie v problémových švédských předměstích. Ve videu, natočeném tělní kamerou v různých místech, včetně Rinkeby, rozzlobení přistěhovalci zneuctívají policisty a křičí na ně, že „zde nemají co dělat“. Video se začalo šířit jako lavina poté, co jej policista zveřejnil na svém Twitteru.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:  Fredrik Sandberg/TT)
Loading...

Podobné články

Komentář “Městská džungle: Ghetta ve Švédsku jsou příliš nebezpečná pro policii

  • Sluníčkáři všech evropských zemí spojte se a jeďte do těchto ghett a vezměte sebou vedoucí představitele neziskovek, aby vám to konečně došlo o co tady běží. Pro náš stát z toho plyne, že je nejdůležitější prevence proti usídlení těchto problematických hord. U nás se už dělají první kroky jak založit tyto ghetta. V obcích Kvítkov, Modlany a Drahkov již naši kolaborantští představitelé těchto obcí prodávají pozemky tomuto etniku. Co asi bude následovat ? Také naše vláda s vlastizrádcem Sobotkou, který v tajnosti připouští dovoz tohoto problematického etnika by měla navštěvovat tyto evropské ghetta, aby se jim v hlavě rozsvítilo. Tak jak říká náš prezident a Okamura jedině nulová tolerance přijímání těchto uprchlíků nás může spasit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*