Mešita ve Vatikánu a Ježíškovsky vypasený páter Halík

Mešita ve Vatikánu a Ježíškovsky vypasený páter Halík

Tak jsem se zpožděním asi půl tuctu hodin shlédl klasickou televizní propagační show 168 hodin, „zcela výjimečně“ zaměřenou proti prezidentu Zemanovi, což jindy opravdu, ale opravdu tak nebývá.

A sprchu dostal také kardinál Dominik Duka, který není dostatečně „Ježíškovský“. A hlavně, když to říká vykrmený páter Halík, který nejvíce ze všeho připomíná pátera Koniáše, který nařizuje spálení kacířských knih nebo Velkého Španělského Inkvizitora.

Ke spuštění protizemanovského šílení, protože to celé je cíleno hlavně proti prezidentovi, stačí málo. Necelá stovka signatářů a necelá stovka internetových sympatizantů. Kdyby takováto petice, stížnost či otevřený dopis, nebyla proti prezidentovi, pes by po ní neštěkl.

Tomáš Halík Foto: Mafra
Tomáš Halík Foto: Mafra

Ale protože se hodí, tak šup s ní do televize a k tom ještě přibereme kardinála Duku, protože ten se nelíbí nejen páteru Halíkovi, který žije v tom, že jako jako nositel Templetonovy ceny by si arcibiskupské roucho nebo prezidentský stolec, zasloužil spíš on.

Martin Konvička je označován na extrémistu, i když je spíš realistou. Věc je prostá, celý svět je realistický. Když tedy papež František je takovým zastáncem chudých, uprchlíků a dalších, pak by přece bylo logické, aby pár desítek muslimských uprchlíků přijal ve Vatikánů. Určitě by se vešli.

A jako muslimové se samozřejmě také musí modlit a tak by bylo vhodné jim nechat zhotovit nějakou přiměřenou mešitu. Nemusí to být hned Hagia Sofia a už vůbec ne to Putinovo monstrum v Moskvě.

Zdá se vám, že blázním? Ale vždyť my postojem IVČRCHC (Islám v Česko chceme), který tak čiší z některých prohlášení také současně říkáme: Chceme zde náboženství nekompatibilní s naším, chceme změnit charakter tohoto státu. Nic jiného ti „Přijímám“ totiž neříkají.

A také kardinál Duka dostal „sodu“. Všechno špatně, milý kardinále. Podporuješ prezidenta, to bys neměl, nemáme ho rádi. Podporuješ průmysl? Tak ten nám zas až tak nevadí, ale pozor kardinále, máme na tebe schované záběry jak světíš tu či onu fabriku, dokonce snad mincovnu.

A nevyhnal snad náš pan Ježíš penězoměnce z chrámu? No vidíš, kardinále. Máme tě. A dalšího prezidenta, kterého Česká televize měla ráda jako osinu v prdeli tak, že proti němu vyprodukovala posměšné celosvětové video, jsi nechal řečnit ve Staré Boleslavi.

Prostě a jednoduše, v současné situaci je možné vše. Reálně totiž hrozí dvacet let Non-Havlismu a zastánci Havlismu jsou nervózní. Pokud prezidentu Zemanovi vydrží zdraví, je jeho znovuzvolení více než pravděpodobné, hlavně když ikonický Karel Schwarzenberg je ze hry.

Tak, ironicky popřeji všem prezidentovým nepřátelům „hodně zdaru ve vašem svatém počínání“, a řeknu, že po shlédnutí poslední Partie TV Prima dvě věci:

 1. I přes všechny úlety, které Miloše Zemana provázejí a jsou již jeho „Trade Mark“ si myslím, že pro pozici prezidenta republiky to je ten nejvhodnější kandidát
 2. Nemyslím si, ale vím, že alkoholikovi, kromě potence odejde také paměť. Miloš Zeman může být bývalý silný piják, vždyť se s tím dokonce vytahoval – jak je lidový. Ale paměť a myšlení vůbec mu tedy opravdu neodešly.
  Má silnou, i když už věkem trochu načutlou, konstituci, která něco vydrží.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Mešita ve Vatikánu a Ježíškovsky vypasený páter Halík

 • · Edit

  Jako vzteklí psi jdou po prezidentovi ať udělá a řekne cokoliv. Kdo chce psa bít, ten si hůl najde. Tuhle neděli jsem se dívala na Primě na rozhovor s prezidentem. Moc se mi jeho názory líbily a snad nebylo nic v čem bych s ním nesouhlasila. Musím pochválit i moderátory, kteří byli velmi slušní a sympatičtí, což tedy nebývá zvykem u jiných moderátorů. Myslím, že bývá zvykem u moderátorů soutěžit kdo je asertivnější a drzejší a umí nevhodně skákat do řeči. To se asi líbí organizaci Sto hoven a pražské kavárně a jejím zblblým sympatizantům nebo některým rádoby ambiciozním studentům, kteří vystupují u Jílkové. Pana Halíka nesnáším. Stačí jeho fyziognomie a jeho obsah a způsob řeči. Líbilo by se mi kdyby bývalý prezident Klaus a pan Halík pracovali v jedné místnosti. To by bylo čoro moro. Myslím, že v této těžké době je nutno vypomáhat si humorem, abychom byli nad věcí.

 • · Edit

  Pane Hermánku,
  máte pravdu, dovolím si ale opravit jednu věc. Pijan pije, protože mu to chutná a není alkoholem ovládnut. Alkoholik pije, protože musí.
  A k tomu démonizopvání alkoholu. Proč Plutarchos napsal na začátku životopisu Caesara větu:“Jediný ze všech přistoupil k rozvracení státu Caesar střízliv.“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*