Merkelová vyzývá Brusel, aby převzal kontrolu nad vnějšími hranicemi členských států EU, Babiš je proti

Merkelová vyzývá Brusel, aby převzal kontrolu nad vnějšími hranicemi členských států EU, Babiš je proti

Česká republika odmítla požadavek Angely Merkelové, aby byla ochrana vnějších hranic odstátněna a předána evropské agentuře EU, kterou řídí Brusel a uvedla, že Evropané nechtějí masovou migraci.        

Český předseda vlády Andrej Babiš reagoval na připomínku německé kancléřky v rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), když vyzvala agenturu Frontex, aby se stala pohraniční policií, která by převzala roli národních vlád.

Tvrzení Merkelové, že společná azylová politika by měla být „flexibilní“ – umožňující národům, které odmítnou přesídlit přistěhovalce, aby takovou solidaritu projevily jiným způsobem – bylo předloženo jako hledání kompromisů s vládami ve východní a střední Evropě, které tvrdí, že pokusy Bruselu vnutit migranty třetího světa neochotným státům jsou urážkou národní suverenity.

Nicméně, odhalením své vize pro reformu EU, Merkelová uvedla, že národy by musely předat Bruselu úplnou kontrolu své bezpečnosti hranic a migrační systémy, a řekla německému deníku, že „potřebujeme společnou evropskou uprchlickou agenturu, která bude provádět veškeré azylové řízení na vnějších hranicích, na základě jednotného evropského azylového zákona,“ kromě otevření legálních kanálů pro masovou imigraci s Afriky.Na dotaz, co si myslí o poznámkách Merkelové, Babiš řekl novinářům: „Myšlenka, že bude Frontex vše chránit sám, není z dlouhodobého hlediska realistická. To musí ochránit jednotlivé státy.“

Evropští voliči jsou lépe sladěni s tvrdým postojem visegrádských zemí k migrační politice, argumentoval český premiér a poukázal na víkendové volby ve Slovinsku, kde zvítězila proti-imigrační opoziční strana a na nedávné volby v Itálii, kde zvítězila populistická euroskeptická vláda.

„Takže tento názor na migraci převládá v celé Evropě a musíme zastavit migraci mimo evropský kontinent a pomoci lidem v Africe a Sýrii,“ citovala Babiše agentura Reuters.

Merkelová v rozhovoru prohlásila: „Potřebujeme společný azylový systém a srovnatelná měřítka při rozhodování o tom, kdo dostane azyl a kdo ne. Zjistili jsme, že občané jedné a téže země původu v Německu a ve Francii mají velmi odlišné vyhlídky na získání azylu.

„Proto potřebujeme srovnatelné normy v oblasti azylu v Evropě. Na evropských vnějších hranicích potřebujeme jednotné postupy. A evropská agentura pro ochranu hranic Frontex se musí ve střednědobém horizontu stát skutečnou evropskou pohraniční policií s evropskými kompetencemi.

„To znamená, že evropská pohraniční policie musí mít právo jednat nezávisle na vnějších hranicích,“ naléhala Merkelová.                                 

„EU usiluje o podporu legálních forem migrace (ze třetího světa), zejména pro studium nebo odbornou přípravu nebo jako součást kvalifikované pracovní imigrace, jakož i práce na (vývoj) Marshallova plánu pro Afriku,“ řekla Merkelová agentuře FAS.

„Především jde o vytvoření dalších rozvojových příležitostí pro lidi v jejich zemích původu. Pouze zlepšením vyhlídek mladých lidí v těchto zemích můžeme trvale (vyřešit migrační krizi),“ řekla o plánech Bruselu k utracení obrovské sumy peněz na Afriku.

Zdá se, že návrhy německé kancléřky na reformu EU mají nápadnou podobnost s některými z návrhů, které minulý týden zveřejnil George Soros ve sdělení nazvaném „Jak zachránit Evropu.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Merkelová vyzývá Brusel, aby převzal kontrolu nad vnějšími hranicemi členských států EU, Babiš je proti

  • Merkelová by chtěla armádu EU, která by dohlížela, aby migrantům nikdo nebránil v cestě. Je to hloupé a doufám, že to nikdy neprojde.

  • Leta po invazi ekonomickych migrantu do EU bez kontroly a zabran najednou Merkelova mluvi jinak. Uz nerika jenom prijdte! Uz nepremlouva ceske politiky, abychom Nemecku ulehcili prevzetim uprchliku, ktere Merkelova pozvala. Uz nezakazuje Orbanovi ploty proti nim.
    Proc? Protiimigracni nalada v Evrope roste, zeme chteji radikalne proti invazi migrantu postupovat a ty, co jsou u nich vratit do zemi puvodu. Protoze je Merkelova pod stale vetsim tlakem, i jeji partaj CDU zacina panikarit, protoze jeji preference u volicu klesaji. Tato mocichtiva babizna zradi vsechny i vsechno co rikala jen aby se udrzela u moci. Z DDR aktivistky se stala nepritelem Ruska a fandou NATO! Na sve ceste vzhuru zradila i kanclere Kohla. Ted uz zoufale bojuje o politicke preziti. Politicke strany podaly zalobu na jeji zvani migrantu a otevreni hranic nekontrolovane invazi. Rozhodnuti soudu budou politicka jako dosud, neocekavejme zazraky. Merkelova je zlo. Stvala Bundestag do valky v Iraku, podporovala zbidaceni Recka ochranou nemeckych veritelu Recka. Ma toho uz spoustu na svedomi. Ovlivnuje politiku EU a jedna i za ni bez mandatu – viz 3 miliardy Turkum za zadrzeni migrantu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*