Merkelová vyloučila prezidenta Putina ze summitu G7 protože prý Rusko není součástí „společenství hodnot.“

Merkelová vyloučila prezidenta Putina ze summitu G7 protože prý Rusko není součástí „společenství hodnot.“

Neexistuje žádná možnost, že by byl ruský prezident Vladimír Putin pozván na příští summit lídrů G7, uvedla ve čtvrtek německá kancléřka Angela Merkelová, která bude summit hostit.

„G7 a bývalá G8 skupina byly vždy brány jako společenství hodnot,“ uvedla Merkelová novinám Frankfurter Allgemeine Zeitung v rozhovoru zveřejněném ve čtvrtek.

merkel

„Anexe Krymu, což je do očí bijící porušení zásad mezinárodního práva, a událost ve východní krajině jsou vážná porušení těchto společenských hodnot.“

To je důvod, proč v tuto chvíli neexistuje šance, že by Putin mohl být pozván na červnový summit G7, který se uskuteční v Bavorsku. Merkelová také zopakovala svůj postoj, že Evropa nebude uvažovat o zrušení sankcí proti Rusku, pokud budou stále existovat důvodu kvůli kterým byly sankce zavedeny.

„Na jaře se budeme zabývat otázkou, jak se vypořádat se sankcemi, které jsme se rozhodli zavést po ruské anexi Krymu,“ uvedla. „Vzhledem k současné situaci, zůstanou sankce na svém místě.“

Minulý týden, Merkelová uvedla, že Evropa nebude uvažovat o zrušení sankcí, dokud nebudou plně realizovány mírové prvky 12 bodové dohody podepsané v září mezi Ukrajinou a pro-ruskými rebely.

 

zdroj : http://www.reuters.com


Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články