Merkelová: „Všichni lídři EU souhlasí s tím, že potřebujeme vakcinační pasy“

Merkelová: „Všichni lídři EU souhlasí s tím, že potřebujeme vakcinační pasy“

Poté, co se sešla Evropská komise, aby jednala o potenciálu takzvaných „vakcinačních pasů“, německá kancléřka Angela Merkelová novinářům řekla, že „všichni jsme se shodli, že potřebujeme vakcinační certifikáty“.

Agentura Bloomberg uvádí, že Merkelová dodala: „V budoucnu bude jistě dobré mít takové osvědčení, ale to nebude znamenat, že budou moci cestovat jen ti, kdo takový pas mají; o tom zatím nebyla učiněna žádná politická rozhodnutí.“

Německá vůdkyně také uvedla: „To umožní cestování v rámci EU a mohlo by to připravit půdu pro další cestování ze třetích zemí do EU,“ což naznačuje, že zavedení systému vakcinačních pasů potrvá tři měsíce.Zpráva také konstatuje, že předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová naléhala na členské státy, aby si pospíšily s odsouhlasením celoevropského systému dříve, než se k tomu dostanou velké technologické společnosti.

Von der Leyenová údajně citovala izraelský systém „Zelený pas“, který země používá jako domácí interní dokument, v němž odepírá vstup neočkovaným osobám na veřejná prostranství včetně sportovních akcí, restaurací a hotelů.

I když šéfka komise připustila, že je „nejasné, zda můžete nemoc přenášet, i když jste očkováni“, prohlásila: „Je důležité mít evropské řešení, protože jinak se do tohoto vakua dostanou ostatní.“

„Google a Apple už nabízejí řešení Světové zdravotnické organizaci (WHO). A je to citlivá informace, takže chceme, aby bylo zcela jasné, že nabízíme evropské řešení,“ zdůraznila Von der Leyenová.

Alex Patelis, hlavní ekonomický poradce řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise, poznamenal: „Pokud my jako Evropská unie neposkytneme řešení, udělá to někdo jiný, ať už to budou americké velké technologické společnosti, nebo někdo jiný, řešení se najde.“

„Připravme tuto infrastrukturu,“ dodal Patelis.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyjádřil skepsi nad pojmem vakcinačních pasů, ale prohlásil: „Nakonec budeme mít harmonický přístup EU,“ a dodal: „Je to zřejmé, protože jiná možnost není.“

I když se objevily skrovné zprávy o tom, že Apple nebo Google vyvíjejí vakcinační pasy, a WHO vyjádřila v této věci opatrnost, existuje spousta dalších systémů, které se vyvíjejí a jsou zaváděny.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

  • Bohužel, Bohužel, Bohužel kdo nebude mít očkování na kovit nebude smět vůbec nikam !! Možná i z bytů !!!! Natož do zahraničí.

  • Kdyby EU zavedla povinné psychotesty pro každého úředníka, který se podílí na řízení jiných lidí, musela by se sama rozpustit.
    Přitom jako občan mám právo, aby o mém životě nerozhodovali například psychopati.
    Takový psychopas by byl velmi užitečný.

  • Němci mají Merkelovou, my máme Jourovou a Maláčovou. Něco mají společné holubičky.

  • Nevím, kdo jsou lídři EU, ale nevěřím, že všichni souhlasí s nesmyslem. Pokud za lídry EU považuje své poslušné poddané, pak to neznamená všichni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*