Merkelová: Uprchlíci nepřinesli islámský terorismus do Německa

Merkelová: Uprchlíci nepřinesli islámský terorismus do Německa

Uprchlíci nepřinesli terorismus do Německa, prohlásila Angela Merkelová a zdůraznila, že islamistický extremismus byl v Německu již před zhoršením migračního přílivu. Tento komentář přišel jen měsíc poté, co Merkelová přiznala, že teroristé využívají migrační vlnu do Evropy.

„Fenomén islámského terorismu islámského státu, není jev, který k nám přišel s uprchlíky, my jej máme a měli jsme jej,“ řekla Merkelová, když hovořila na akci volební kampaně před regionálním hlasováním, které se má konat ve východní oblasti Meklenbursku-Předním Pomořansku dne 4. září, informovala ve středu agentura Reuters. Terorismus je něco, čím Německo trpělo i v minulosti, poznamenala Merkelová.

Německá kancléřka dodala, že islám má plné právo na existenci v zemi, spolu s jakýmkoli jiným náboženstvím a může být praktikován tak dlouho, dokud nebude porušovat ústavu.

„Řekli jsme jasně, že islám, který funguje na základě ústavy… do Německa patří,“ uvedla Merkelová s tím, že terorismus a příliv uprchlíků jsou zcela oddělené věci.

Merkelová dále komentovala mešity, ve kterých se údajně šíří takzvaný „radikální islám“ a uvedla, že „jsou mešity pod dohledem, pod přísným dohledem, což je oprávněné. Myslím, že musíme být neustále up-tu-date s touto záležitostí. Už jsme si řekli, že budeme dělat kurzy pro imámy na německých vysokých školách, a to kvůli transparentnosti.“

Merkelová slíbila, že zvýší státní kapacity v zájmu zajištění vnitřní bezpečnosti Německa.

„Můžete mít tolik policistů, kolik chcete- pokud nebudou mít řádný mandát, pokud nebudou motivováni, protože jim nebude dovoleno to či ono, pokud nemohou být potrestány určité věci: tak to nebude stačit (zvýšení počtu policistů),“ uvedl Merkelová. „Proto je správné, aby Unie (CDU) kombinovala oba prvky- více personálu a více práv zasahovat.“

Merkelová také vyjádřila obavy, že stále rostoucí počet Němců cestuje do zahraničí, aby bojovalo s islámským státem. Podle ministra vnitra Thomas de Maizière, bylo hlášeno celkem 800 lidí, kteří odcestovali do Sýrie a Iráku.

„Tato skupina nám dělá starosti několik let,“ uvedla Merkelová.

Její prohlášení přišlo měsíc poté, co přiznala, že militantní skupiny využívají příliv uprchlíků, aby se propašovaly do Evropy. „Uprchlická vlna byla dokonce zčásti využívána k pašování teroristů,“ uvedla této času Merkelová.

 

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Německá kancléřka  Angela Merkelová Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Merkelová: Uprchlíci nepřinesli islámský terorismus do Německa

  • Že je Merkel agent cizí moci ví už asi každý a lepší to bude jen těžko. EU nebyla vytvořena za účelem sledování vlastních zájmů a nemůže ani v současné podobě efektivně fungovat. Doufám, že němci tu svoji bábu co z nich chce udělat muslimy brzo vyhodí (a ona to chce, nepleťte si neschopnost s úmyslem).

  • Nachápu Němce, že může vést tak velký národ, takový šílenec a magor. Hold to mají již histoií daný, s Hitlerem čistě náhodná?, Ona jde proti svém národu, ona byl pro národ, ale výslek bude možná stejný /miliony obětí/, pokud se jí Němci včas sami nezbaví!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*