Merkelová tlačí na prosazení společného azylového systému EU poté, co do Evropy pozvala milióny migrantů

Merkelová tlačí na prosazení společného azylového systému EU poté, co do Evropy pozvala milióny migrantů

Německá kancléřka Angela Merkelová tento týden načrtla šestibodový plán k zabránění budoucí migrační krizi, včetně společného azylového systému pro všechny členské státy Evropské unie (EU).    

Německá vůdkyně, která nedávno vytvořila novou koalici měsíce po volbách ze září roku 2017, zveřejnila svůj šestibodový plán na zastavení další migrační krize poté, co ji mnoho lidí obvinilo, že je zodpovědná za první migrační krizi z roku 2015.

Prvním bodem je podpora dohody o migraci mezi EU a Tureckem, v níž dal politický blok Turkům miliardy EUR a slíbil liberalizaci vízového režimu pro turecké občany výměnou za to, že migranti nebudou přecházet z Egejského moře do Řecka.

„Vím, že dohoda mezi EU a Tureckem má mnoho oponentů. Ale já ji budu bránit,“ řekla Merkelová.

Merkelová také prohlásila, že Německo a další země by měly vynakládat více finančních prostředků na programy OSN, jako je Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNCHR).Příčiny migrace byly dalším důležitým tématem, které bylo vzneseno Merkelovou s tím, že by se mělo udělat více, aby se odsoudily režimy, jako je ten syrského prezidenta Bašára Asada a zdůraznila kroky k vytvoření dohod s africkými zeměmi k zabránění další migraci.

Silná vnější hranice EU je něco, co od roku 2015 obhajuje maďarský premiér Viktor Orbán a Merkelová vyjádřila podporu zvýšené bezpečnosti na společné hranici politického bloku.

„Potřebujeme takovou kontrolu, protože jsme museli zažít, že mezi tolika mírumilovnými a bezúhonnými uprchlíky existují i islámští teroristé,“ uvedla Merkelová – čímž využila příležitosti a vyzvala k vytvoření společných bezpečnostních sil EU.

Nejvíce však kladla důraz na vytvoření společného azylového systému EU, což je politika, proti níž se postavil premiér Orbán a označil ji za „institucionalizaci masové migrace“. Merkelová uvedla, že očekává dohodu v této věci do června tohoto roku.

Nakonec Merkelová uvedla, že migranti, kteří dostali rezidentní status, musí být co nejdříve integrováni a že německá federální vláda bude podporovat jazykové kurzy, pečovatelské služby pro děti, a bude pomáhat regionům financovat takové programy.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Merkelová tlačí na prosazení společného azylového systému EU poté, co do Evropy pozvala milióny migrantů

  • Naštěstí už v její vlastní zemi roste opozice proti Merkelové a tak pokud budeme důrazní tak se nám Dublin podaří odmítnout. CSU má například jiné názory na migraci než Merkelová.

    htttp://www.epshark.cz/clanek/549

  • Německo je ztraceno a nelze mu pomoci. Mělo šanci ve volbách se zbavit Merkelové a neudělalo to. To ale nesmí být náš problém. V4 by měla dělat svojí politiku a uzavřít hranice s Německem. I za cenu odchodu z EU. EU se stejně již fakticky rozpadla, jen si to předražení papaláši neumí připustit. Chovají se stejně jako Jakeš v Červeném hrádku v roce 1989, kdy reřim již padl a on věřil, že to ještě řídí.
    Nenechme se vtáhnout do zkázy, kterou režíruje Německo. Buďme hrdí a nebuďme poskoky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*