Merkelová přiznala, že Evropa nemůže kontrolovat uprchlíky

Merkelová přiznala, že Evropa nemůže kontrolovat uprchlíky

Ve svém projevu na byznysfóru v Mohuči německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že evropské úřady nejsou s to zabezpečit nezbytný pořádek v situaci s migrační krizí, píše britský list The Daily Mail.

„Teď jsme najednou narazili na problém, spojený s tím, že do Evropy přijíždějí uprchlíci, a jak vidíme, jsme zranitelní, protože prozatím nedokážeme zabezpečit ten pořádek, tu kontrolu, jaké bychom si přáli”, prohlásila kancléřka.

Kromě toho Merkelová zdůraznila, že situace s evropskou měnou je bezprostředně spojena se svobodou pohybu v Evropské unii.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: AP
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: AP

„Nikdo se nesmí chovat tak, jako by bylo možné mít jednotnou měnu bez možnosti překračovat bez jakýchkoli překážek hranice”, řekla Merkelová a dodala, že v opačném případě to bude mít značný „dopad na jednotný evropský trh”. Tím vysvětlila německá politička nutnost toho, aby Německo hájilo svobodu pohybu, píše britský list.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

Komentář “Merkelová přiznala, že Evropa nemůže kontrolovat uprchlíky

  • My naštěstí Euro nemáme, takže pro nás není problém omezit pohyb nežádoucích osob. Doufám, že ani Euro mít nebudeme, protože by byl nesmysl do krachujícího projektu vstupovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*