Merkelová přiznala, že Evropa nemůže kontrolovat uprchlíky

Merkelová přiznala, že Evropa nemůže kontrolovat uprchlíky

Ve svém projevu na byznysfóru v Mohuči německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že evropské úřady nejsou s to zabezpečit nezbytný pořádek v situaci s migrační krizí, píše britský list The Daily Mail.

„Teď jsme najednou narazili na problém, spojený s tím, že do Evropy přijíždějí uprchlíci, a jak vidíme, jsme zranitelní, protože prozatím nedokážeme zabezpečit ten pořádek, tu kontrolu, jaké bychom si přáli“, prohlásila kancléřka.

Kromě toho Merkelová zdůraznila, že situace s evropskou měnou je bezprostředně spojena se svobodou pohybu v Evropské unii.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: AP
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: AP

„Nikdo se nesmí chovat tak, jako by bylo možné mít jednotnou měnu bez možnosti překračovat bez jakýchkoli překážek hranice“, řekla Merkelová a dodala, že v opačném případě to bude mít značný „dopad na jednotný evropský trh“. Tím vysvětlila německá politička nutnost toho, aby Německo hájilo svobodu pohybu, píše britský list.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Merkelová přiznala, že Evropa nemůže kontrolovat uprchlíky

  • My naštěstí Euro nemáme, takže pro nás není problém omezit pohyb nežádoucích osob. Doufám, že ani Euro mít nebudeme, protože by byl nesmysl do krachujícího projektu vstupovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*