Merkelová požaduje, aby státy EU obnovily záchrany migrantů ve Středomoří

Merkelová požaduje, aby státy EU obnovily záchrany migrantů ve Středomoří

Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala členy Evropské unie (EU), aby obnovily záchrany migrantů ve Středomoří za pomocí námořních plavidel.

Německá vůdkyně se k této otázce vyjádřila a uvedla, že by bylo dobré pokračovat v misích, jako byla Operace Sophia, která byla v březnu tohoto roku z velké části pozastavena po obrovském odporu populistické italské vlády, informoval Die Welt.„Určitě by bylo dobré, abychom dnes znovu měli misi Sophia, aby vládní lodě zachraňovaly životy,“ řekla Merkelová.

V březnu EU oznámila pozastavení námořních operací ve Středomoří a uvedla: „Členské státy se rozhodly prodloužit mandát Operace Sophia o šest měsíců s dočasným pozastavením jejích námořních aktiv, zatímco členské státy pokračují v práci na řešení souvisejícím s vyloděními.“

Začátkem tohoto roku kancléřka Merkelová však od Operace Sophia ustoupila, kvůli italskému ministrovi vnitra Matteu Salvinimu, který se snaží udržovat přístavy uzavřené pro nelegální migranty.

Operace Sophia, která byla zahájena v roce 2015 a převezla několik desítek tisíc migrantů převážně přepravených do Itálie, byla kritizována mnohými, včetně Libye, odkud se mnoho migrantů pokouší dostat se do Evropy.

Libyjský ministr zahraničí Mohamad Taher Siala popsal svůj vlastní názor na Operaci Sophia a řekl: „Myslím, že tato Sophia…je negativní. Není pozitivní. Jednoduše proto, že částečně podporuje migraci“.

Přestože Salviniho tvrdá proti-migrační politika vedla k velkému poklesu počtu utonulých v regionu, počet migrantů, kteří se pokoušejí překročit Středozemní moře, začal stoupat, spolu s činností nevládních organizací, které migranty převážejí.

Několik nevládních organizací, například německá Sea-Watch, napadla Salviniho tvrdou politiku uzavřených přístavů a odsoudila zatčení kapitánky Sea Watch Caroly Racketeové, která si bez povolení vynutila vjezd svého plavidla do přístavu. Spolu s kapitánkou Piou Klempovou čelí obvinění z podpory nelegální migrace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Merkelová požaduje, aby státy EU obnovily záchrany migrantů ve Středomoří

  • Každá loď, která převáží nelegální migranty, by měla být zabavena. Zastavilo by se pašování lidí do Evropy pomocí neziskovek.
    Pokud se někdo rozhodne napadnout cizí zemi, je lhostejné, zda jede na tanku nebo přijíždí beze zbraní. Cíl je stejný a obrana by měla být rovněž stejná.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*