Merkelová označila znepokojené německé občany v Chemnitzu za „neonacisty“

Merkelová označila znepokojené německé občany v Chemnitzu za „neonacisty“

Německá kancléřka Angela Merkelová označila prostřednictvím svého mluvčího protestující občany v v Chemnitzu za neonacisty a xenofoby.           Ve svém prohlášení Merkelová vyzvala občany své země, aby se postavili proti nenávisti a rozdělování, které podle ní vyvolává „krajní pravice“ během „xenofobních“ protestů v Chemnitzu.

Znepokojení Němci začali protestovat poté, co byl německo-kubánský muž údajně ubodán k smrti kurdskými muslimskými migranty.

Tento incident byl jedním z mnoha smrtících vražedných útoků spáchaných muslimskými migranty v Německu a znovu vyvolal napětí v souvislosti s migračními zločiny v Německu.

Mluvčí Merkelové Steffen Seibert uvedl, že pochody dotčených občanů, které následovaly, „nemají nic společného se smutkem pro člověka nebo se soustředěním na soudržnost města.“

Podle Seiberta se pochody skládají z „pravicových extremistů a neonacistů náchylných k násilí“ a „někteří také hanebně ukázali svou blízkost k nacizmu – oni nestojí ani za Chemnitzem, ani za Saskem, ani to „nejsou lidé“, dodal.

Ale pravicová strana Alternativa pro Německo již na kritiku Merkelové a jejího mluvčího reagovala slovy:

„Celý stát a jeho obyvatelé jsou obecně očerňováni, protože existuje jasné a srozumitelné rozhořčení kvůli těmto okolnostem,“ řekl jeden z vůdců strany Joerg Meuthen.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “Merkelová označila znepokojené německé občany v Chemnitzu za „neonacisty“

  • Jako u nas. Ti kdo maji podporu obcanu jako ANO, SPD jsou ocernovani, dehonestovani v mediich ruznymi privlastky, vlaceni po soudech v ucelovych kauzach.
    Toto odtrzeni politiku a medii od obcanu vsude v protektoratech USA jako je Cesko a Nemecko nemuze byt vetsi. Politici zvoleni vetsinou obcanu jako nas prezident a premier jsou politiky stran, ktere volby prohraly, dehonestovani, urazeni, vsechno co reknou je pitvano, kritizovano v nenavistnych komentarich. Media jim v tom zdatne sekunduji. Odporne prolhane relace CT a Cro Plus nam to kazdy den dokazuji.
    V kauze Skripal po mesicich vysetrovani zvedli Anglani opet zvedl klacek, jimz se mlati Rusko. To neni pripusteno k vysetrovani, Skripalova dcera nesmi telefonovat s pribuznymi v Rusku, ani s organy Ackoliv se chce vratit do Ruska, je zadrzovana, jeji pobyt je utajovany. U tech dvou agentu, oznacenych jako pachatele je nekolik nesrovnalosti, ktere ukazuji na manipulaci s dukazy. O tom vsem nam nase svobodna a demokraticka media nic nereknou…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*