Merkelová obhajuje migrační politiku otevřených dveří i po volebním šoku

Merkelová obhajuje migrační politiku otevřených dveří i po volebním šoku

Německá kancléřka Angela Merkelová obhajovala volební kampaň, která sice přivedla její konzervativní blok na první místo, ale výrazně oslabila, když hovořila o pravděpodobném zdlouhavém úsilí vytvořit novou vládu.     

Merkelová prohlásila, že úspěch nacionalistické, proti-migrační strany, která skončila po volbách na třetím místě, neovlivní její zahraniční, evropskou a uprchlickou politiku. Merkelová znovu obhajovala své rozhodnutí, pustit do země velké množství migrantů s tím, že Německo nebude znovu čelit humanitární krizi, která z toho vzešla.

Merkelová připustila, že to muselo vést k „polarizaci, spojené s mou osobou,“ ale uvedla, že od té doby bylo dosaženo hodně pokroku.

Sociální demokratická strana byla partnerem Merkelové ve „velké koalici“ od roku 2013. Strana skončila druhá, ale vůdce Martin Schulz prohlásil, že jejich špatný výsledek vyžaduje, aby sociální demokraté zůstali „silnou opozicí“.

Německo, největší evropská ekonomika, nemá tradici menšinových vlád, a Merkelová ujasnila, že touto cestou nechce jít. I tak by to nefungovalo, protože její blok má pouze 246 z 709 nových křesel v parlamentu.

Nejvíce politicky přijatelnou volbou je troj-koalice se svobodnými demokraty a tradičně levicovými zelenými. Tato kombinace je označována termínem „Jamajka“, protože barvy stran odpovídají barvám vlajky karibského národa a nebyla předtím ve vládě vyzkoušena.

Merkelová bude muset překlenout rozdíly mezi svobodnými demokraty a zelenými. Strany mají tradici vzájemného podezírání, stejně jako rozdíly v různých otázkách, včetně politiky životního prostředí, evropské finanční politiky a budoucnosti automobilového průmyslu.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*