Merkelová obdržela katolickou cenu za pomoc muslimským migrantům a kritiku Trumpa

Merkelová obdržela katolickou cenu za pomoc muslimským migrantům a kritiku Trumpa

„Otevřela hranice, ukázala odvahu a odhodlání, aniž by se obávala, že půjde proti veřejnému mínění,“ chválil kněz.

Německá kancléřka uvedla, že Německo zůstane ve Společném komplexním akčním plánu, a odmítla výzvy Donalda Trumpa následovat jeho příklad při opuštění dohody a obnovení plných sankcí proti Teheránu.

Německá kancléřka Angela Merkelová obdržela „Lampu míru“ – katolickou cenu za usilování o mírové soužití mezi národy.

Během ceremoniálu udílení cen v Bazilice svatého Františka v italském městě Assisi Angela Merkelová uvedla, že nedávná eskalace izraelsko-íránského konfliktu vyvolala hluboké znepokojení a dodala, že rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa o stažení USA z íránské jaderné dohody činí situaci na Blízkém východě „ještě více napjatou“.Německá kancléřka, která hovořila v kostele z 13. století označila Sýrii za „jednu z největších humanitárních tragédií“ v moderním světě a vyzvala politiky po celém světě, aby vynaložili veškeré úsilí na ukončení krize.

„Tento konflikt se stal konfliktem regionálních zájmů, konfliktem náboženství… a proto mně a dalším evropským vůdcům dnešní ocenění připomíná, že bychom se měli více zapojit do řešení tohoto konfliktu,“ uvedla.

Mertlové také upozornila na vzestup populismu v Evropě a zejména v Itálii, tvrdíc, že „tolerance musí být v Evropské unii vždy přítomna.“

Podle ředitele tiskového úřadu Posvátného kláštera v Assisi Enza Fortunata byla Merkelové udělena tato cena za její snahu přijímat uprchlíky.

„V tomto bolestivém a nejdůležitějším období biblického výsledku Syřanů na jejich území, německá kancléřka otevřela hranice a ukázala odvahu a odhodlání, aniž by se obávala, že půjde proti veřejnému mínění,“ poznamenal kněz vysvětlující toto rozhodnutí.

Tato cena byla poprvé udělena v roce 1981 polskému odborovému vedoucímu Lechovi Walesovi. Mezi dalšími příjemci této ceny byli Jan Pavel II, Dalajláma, sv. Tereza z Kalkaty a bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*