Merkelová: Nizozemci nechoďte do Německa!

Merkelová: Nizozemci nechoďte do Německa!

Nizozemští státní příslušníci cestující do Německa – včetně těch, kteří žijí a pracují v Německu – budou muset být od tohoto pátku na dva týdny v karanténě.Přestože řidiči kamionů, dojíždějící pracovníci a lidé na urgentní práci budou vyňati z nového opatření, stále to ovlivní desítky tisíc nizozemských občanů, kteří žijí v Německu, píše De Telegraaf.

„Kdyby byli v Nizozemsku několik dní, museli by být v karanténě dva týdny na své německé domovské adrese,“ řekla centrální vláda Angely Merkelové.

„Zůstaňte doma na Velikonoce! To, co lidé dělají v době Velikonoc, že chodí k moři nebo na hory, nebo navštěvují své příbuzné, to letos není možné,“ uvedla německá kancléřka.

S odkazem na prohlášení nizozemského premiéra Rutteho, který naléhal na německé a belgické turisty, aby nejezdili do Nizozemska na Velikonoce, šéf tiskové a informační kanceláře německé federální vlády a státní tajemník Steffen Seibert uvedl: „To, co řekl nizozemský premiér Němcům, platí také opačně. Měl také na mysli, že jeho vlastní občané by neměli cestovat do Německa.“

Oznámení Německa o zavedení přísnějších hraničních kontrol se svým sousedem na severozápadě následuje po hraničních kontrolách, které země zavedla minulý měsíc na svých vstupních a pozemních hranicích se Švýcarskem, Francií, Rakouskem, Lucemburskem a Dánskem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Merkelová: Nizozemci nechoďte do Německa!

  • Nizozemci nechcete ale migranti vítat stále !! Ty Němci jsou fakt debylni !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*