Merkelová:  Německo bude hledat alternativy za tureckou leteckou základnu Incirlik

Merkelová: Německo bude hledat alternativy za tureckou leteckou základnu Incirlik

Německo uvažuje o přemístění svých vojsk z turecké letecké základny Incirlik poté, co Ankara nedávno odmítla německým poslancům navštívit vojáky, kteří jsou na této základně umístěni, uvedla kancléřka Angela Merkelová.

„My budeme pokračovat v rozhovorech s Tureckem, ale zároveň budeme muset prozkoumat další způsoby jak plnit náš mandát,“ uvedla Merkelová. „To znamená, že se musíme poohlédnout po alternativách za Incirlik a jedna z alternativ je Jordán.“

Wolfgang Hellmich, předseda Výboru pro obranu parlamentu, uvedl, že se Německo „nenechá vydírat Tureckem,“ které odmítlo přístup skupině německých poslanců, aby navštívili asi 260 vojáků umístěných na základně Incirlik, jak informoval Frankfurter Allgemeine Zeitung.

„Proto je naprosto správné začít stahovat naše vojsko a přemístit ho na nejlepší možnou základu (mimo Turecka),“ dodal Hellmich. „K tomu musí dojít ihned.“„Konkrétní přípravy ….budou nyní řešeny,“ citoval Hellmicha deník Die Welt.

Mluvčí ministerstva zahraničí Martin Schaefer dříve uvedl, že rozhodnutí Ankary zakázat tuto návštěvu bylo „absolutně nepřijatelné“ a že z toho budou vyvozeny důsledky.

„V takovém případě musíme myslet na to, jak budeme dále pokračovat,“ řekl mluvčí.

Německo nasadilo na základně v rámci kampaně vedené USA proti Islámskému státu několik monitorovacích proudových letounů Tornado a tankovací letadlo.

Nedávný krok Ankary zakázat návštěvu německým poslancům přišel krátce po rozhodnutí Berlína udělit azyl řadě důstojníkům turecké armády, kteří uprchli ze země po neúspěšném pokusu o převrat, což ještě více vztahy zhoršilo.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*