Merkelová hájí migrační politiku „otevřených dveří“ navzdory rostoucím teroristickým hrozbám

Merkelová hájí migrační politiku „otevřených dveří“ navzdory rostoucím teroristickým hrozbám

Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že bude stát za její politikou „otevřených dveří“ pro uprchlíky i přes série teroristických útoků, které zahrnovaly žadatele o azyl s napojením na islamistické militanty.

Merkelová na tiskové konferenci uvedla, že Německo je schopné vyrovnat se s migrační krizí a terorismem, řka:

„Stále to můžeme zvládnout. Můžeme zvládnout tuto historickou výzvu.“

27letý Syřan, kterému byl před rokem zamítnut azyl v Německu se 24. června vyhodil do vzduchu vedle hudebního festivalu v Ansbachu, jižním Německu. Při incidentu se naštěstí zranilo jen 12 lidí a nikdo nebyl zabit. Pachatel Mohammad Daleel byl napojen na teroristickou skupinu Jabhat al-Nusra.

24. června byl zatčen 21letý uprchlík poté, co zabil těhotnou ženu a zranil dva lidi  mačetou v jihozápadním městě Reutlingen, poblíž Stuttgartu.

22. června, 18letý německo-íránský ozbrojenec zabil devět lidí a desítky dalších zranil při přestřelce v nákupním středisku v Mnichově.

18. června, 17letý mladík, který žádal o azyl v Německu, byl zastřelen policií poté, co sekyrou zranil pět lidí ve vlaku nedaleko Würzburgu, Bavorsku. Policie našla v jeho bytě ručně namalovanou vlajku islámského státu.

Nicméně, Merkelová novinářům sdělila, že „Teroristé chtějí, abychom se nesoustředili na to, co je pro nás důležité, chtějí rozložit naši soudržnost a pocity sounáležitosti, stejně jako chtějí narušit náš způsob života, naši otevřenost a naši ochotu přijímat lidi, kteří jsou v nouzi.“

Merkelová čelí ostré kritice za její „Vítací“ politiku pro uprchlíky, a je zvláště kritizována za to, že nestanovila limit na počet příchozích do Německa. Do Německa v průběhu roku 2015 přicestovalo více než milión migrantů a rostou zde obavy, že jsou mezi nimi zradikalizovaní muslimové, kteří představují významné teroristické hrozby.

Merkelová řekla novinářům:

„Jsme ve válce s islámským státem, nejsme ve válce s islámem.“

Německá kancléřka oznámila, že plánuje nasadit armádu proti velkým teroristickým hrozbám, snížit bariéry k deportaci žadatelů o azyl, kterým bude žádost zamítnuta, zahájit masivní výzkum radikalizací a systém včasného varování mezi policií a zpravodajskými službami.“

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Merkelová hájí migrační politiku „otevřených dveří“ navzdory rostoucím teroristickým hrozbám

  • Když vládne celé Evropě tvrdošíjná, hloupá a možná i poznamenaná nějakou diagnozou moci žena tak může způsobit katastrofu celé Evropě. Jen blbec , který neumí a nechce přemýšlet se chybami nepoučí naopak ve svých chybách ještě přitvrdí. Ale proč ji to ty normálnější vládci trpí. Anebo je to diktát nějaké struktury mimo Evropu, které to vyhovuje a něco tím sleduje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*