Merkelová: Evropa potřebuje více migrantů, islám není příčinou terorismu

Merkelová: Evropa potřebuje více migrantů, islám není příčinou terorismu

Angažovaná vůdkyně tvrdí, že Evropa má povinnost přijmout více vysídlených osob ze Sýrie a Iráku.                        

Merkelová také uvedla, že islám „není příčinou terorismu“ a že k boji proti terorismu je potřeba spolupráce s muslimskými zeměmi.

V rozsáhlém projevu na bezpečnostní konferenci v Mnichově, německá kancléřka se rovněž zavázala, že bude úzce spolupracoval s Ruskem Vladimíra Putina v boji proti Islámskému státu na Středním východě.

Merkelová se dostala pod palbu kritiky, za přijetí téměř jednoho miliónu migrantů, uprostřed bezpečnostních obav a epidemii četných případů znásilnění po celém Německu.

Po kamionovém útoku v Berlíně na vánočních trzích, bývalý vůdce UKIP Nigel Farage řekl o této události, že to bude „dědictví Merkelové“.

Merkelová je silnou kritičkou Brexitu,  s tím, že toho „hluboce lituje“.

Merkelová bude v září bojovat o post kancléřky s jejím protivníkem sociálním demokratem Martinem Schulzem, bývalým předsedou Evropského parlamentu.

V otázce Putina, Merkelová uvedla, že vazby Evropy s Ruskem jsou nadále náročné, ale že je důležité s Ruskem spolupracovat v boji proti islámskému terorismu.

Merkelové uvedla: „Společný boj proti islámskému terorismu je jednou z oblastí, ve které máme stejné zájmy a můžeme spolupracovat.“

Její poznámky o islámu a uprchlících přišly po její kritice imigračního dekretu Donalda Trumpa, který zakázal dočasné cestování pro osoby ze sedmi zemí s převážně muslimskou populací.

 

(Dailystar/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Komentář “Merkelová: Evropa potřebuje více migrantů, islám není příčinou terorismu

  • Frau Merkel – nejsme součástí čtvrté říše. To jen několik slabomyslných jedinců si to myslí. Jedním z nich je Stropnický, který předal část naší armády Německu. Ale většina Čechů naštěstí takový názor nesdílí. Pokud si pozvete hosty, starejte se o ně a nestrkejte je k nám. My jsme realisté a víme, že sem nemůžeme pozvat celou Afriku a Asii a hostit je tu jako v Německu. My se nedokážeme postarat o vlastní lidi. Máme jich tu hodně bez domova a živořících v bídě. Pokud chcete, pošleme Vám je, aby obohatili německou ekonomiku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*