Merkelová dala zelenou případnému stíhání komika, který urazil Erdogana

Merkelová dala zelenou případnému stíhání komika, který urazil Erdogana

Německá vláda umožní vyšetřování komika, který napsal satirickou báseň o tureckém prezidentovi.

Berlín schválil vyšetřování německého komika za zesměšňování tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdoğana, prohlásila v pátek německá kancléřka Angela Merkelová.

Dne 8. dubna, Ankara požadovala, aby Berlín stíhal německého komika Jana Boehmermanna kvůli kontroverzní obscénní básni, zaměřené na tureckého vůdce, kterou satirik recitoval pro kanál ARD TV. Erdogan v pondělí se zástupcem německého města Mainz podal proti satirikovi žalobu.

„Probíhaly debaty mezi koaličními partnery- Unii a Sociálně demokratickou stranou. Ve finále, federální vláda poskytne svůj souhlas,“ oznámila Merkelová na tiskové konferenci v Berlíně.

V jeho verši, Böhmermann tvrdí, že turecký vůdce trpí kvůli zmenšenému „ocasu“, což v němčině připomíná penis. Populární komik se zřejmě pokoušel předčit svou útočnou píseň, kterou napsal v březnu o Erdoganovi, což také vyvolalo stížnosti Ankary.

Angela Merkelová se již dříve omluvila jménem německého lidu, řka, že souhlasí s tím, že báseň byla určena jako „úmyslná urážka.“

 

(SPU / Angela Merkelová Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Merkelová dala zelenou případnému stíhání komika, který urazil Erdogana

  • To jsem zvědavá jak dlouho si to Němci nechají líbit. Vždyť ona je loutka, možná že by ji mohla zaskočit dobrá japonská robotka, která je naprogramovaná z USA

  • Erdogan už se cítí jako vládce Evropy. Ten pocit je logický, když se Evropa nechá tak snadno vydírat a platí výpalné. Erdogan si staví palác, ze kterého bude novou Osmánskou říši řídit. Evropa by měla uzavřít hranice s Tureckem, což by vyšlo levněji, než Turecku odevzdat Evropu. Výpalné je jen začátek. Turecko nepatří do EU a z NATO by mělo být vyhozeno, aby ho přešla chuť tahat Evropu do války proti Rusku. Bohužel na válce v Evropě mají zájem USA, které mají Merkelovou jako svou loutku. Pokud se Evropa nevzpamatuje, bude brzy muslimská a čeká nás válka. Raději se zbavit Turecka jako „spojence“ a zachránit Evropu, než se nechat vydírat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*