Merkelová by ráda „vrátila zpět čas“ a „připravila Německo“ na muslimské migranty, poté, co utrpěla velké ztráty ve volbách

Merkelová by ráda „vrátila zpět čas“ a „připravila Německo“ na muslimské migranty, poté, co utrpěla velké ztráty ve volbách

Strana Angely Merkelové utrpěla historické ztráty ve volbách do zemského sněmu v Berlíně, poté, co starosta varoval před oživením nacistů v Německu.              

Mnoho voličů se obrátilo ke krajně pravicové straně Alternativa pro Německo (AFD), která získala 13 procent hlasů a poprvé vstoupí na politickou scénu v hlavním městě.

Před volbami, starosta Michael Müller varoval, že dvouciferný výsledek AFD by „byl viděn po celém světě jako znamení návratu pravého křídla a nacismu v Německu.“

Křesťansko-demokratická unie Angely Merkelové získala 18 procent- propad o 5 procent.

Středo-levicová strana Sociální demokraté (SPU) spadla o 6 procent na 22, ale i přesto zůstala nejsilnější stranou a očekává se, že vykopne CDU ze své současné koalice.

To vše nastává, když Merkelová připustila, že by si přála, aby mohla „vrátit čas“ a připravila se na uprchlickou krizi, který vypukla v roce 2015.

Merkelová v sobotu představila plány, že upustí od její mantry týkající se uprchlíků „můžeme to zvládnout“, mezitím co preference její strany pokračují v propadu.

„Stal se to jednoduchý slogan, téměř bezvýznamná formulace,“ řekla Merkelová německým novinám a dodala: „Některé tento výraz provokuje, ale to samozřejmě nebyla původní myšlenka.“

Hlasování přišlo dva týdny poté, co CDU byla poražena a skončila na třetím místě ve východní části státu Meklenbursko-Přední Pomořansko proti-imigrační stranou AFD.

Rok před národními volbami, výsledek v Berlíně by měl zvýšit tlak na Merkelovou a prohloubit rozpory v jejím konzervativním táboře a očekává se více kritiky od Křesťansko-sociální unie, jejich spojenců v Bavorsku.

Ministr financí z CSU Markus Soeder situaci rychle nazval „druhým masivním budíčkem“ ve dvou týdnech.

„Dlouhodobá a masivní ztráta důvěry mezi tradičními voliči ohrožuje konzervativní blok,“ řekl deníku Bild.

Vyzval také Merkelovou, aby získala zpět podporu tím, že změní kurs její přistěhovalecké politiky.

Zejména, jeho strana chce přijmout maximálně 200.000 uprchlíků ročně, což Merkelová odmítá.

Generální tajemník Merkelové CDU, Peter Tauber, částečně viní  ze ztráty jejich hlasů v Berlíně právě CSU, která byla před 27 lety přední linií studené války.

 

(Dailymail/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*