Merkelová: „Budoucnost Německa závisí na imigraci“

Merkelová: „Budoucnost Německa závisí na imigraci“

Německá kancléřka Angela Merkelová řekla davu v Berlíně, že pokračující úspěch Německa závisí na tom, jak úspěšně zvládá přistěhovalectví a integraci, píše deník Local.V projevu pro mladé lidi z imigrantského prostředí v připomínce 70. výročí přijetí německé Ústavy, Merkelová uvedla, že „ekonomická a sociální životaschopnost naší země“ závisí na úspěšném zvládnutí těchto výzev v zemi.

Tento dav se shromáždil v rámci iniciativy „‘Go Your Own Way“, programu německé imigrační nadace (DSI), která podporuje integraci mladších lidí z imigračního prostředí na německý trh práce.

Během projevu Merkelová připomněla publiku, že 19 miliónů Němců – necelá čtvrtina z celkového počtu 83 miliónů obyvatel – má přistěhovalecký původ.

Jedním z hlavních rysů německé Ústavy je způsob, jakým podporuje integraci a rozmanitost a zároveň zajišťuje, aby tyto procesy dodržovaly základní německé hodnoty.

S odkazem na nedávný příliv migrantů, zejména ze zemí Blízkého východu, jako je Sýrie a Irák, Merkelová uvedla, že i když byly a budou i nadále potíže, představuje to pokračující změny, ke kterým dochází od doby, kdy se země vynořila z popela druhé světové války.

„To jsme horlivě pochopili. (I nadále chápeme) jak přistěhovalectví mění naší zemi a jk bude i nadále měnit naši zemi,“ uvedla.

„Naučili jsme se, že naše země musí být zemí přistěhovalectví a integrace.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*