Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, byla v roce 2006 zatčena na pražském letišti, obviněna z korupce a strávila 33 dní ve vyšetřovací vazbě. Nakonec proti ní nebylo dost důkazů, takže byla zproštěna obžaloby.

To je osoba, která má na starosti evropské hodnoty ​​a transparentnost v Unii.

Didier Reynders, komisař EU pro spravedlnost, byl v minulosti také obviněn z korupce a praní špinavých peněz, ale opět odešel bez trestu pro nedostatek důkazů.

Oba vedou výbor odpovědný za právní stát v členských státech.

Musím říci, že tato Evropská unie je docela legrační místo.Jourovou opustil její manžel během přípravného řízení, brzy však našla skutečného duchovního společníka v dobrém samaritánovi Georgi Sorosovi, vedle kterého byla v minulosti hrdě fotografována. Kam se její kariéra ubírala dál? Vyletěla až do Evropské unie a ona je dnes prakticky jednou z vůdčích osobností Evropy.

Jourová je skutečně užitečná idiotka, vyslankyně, politická operátorka, která plní úkoly, které jí svěřuje světová elita, s velkou pílí. Navzdory tomu, jaká je, I ona občas nechá uniknout pravdu. Například na jaře, když maďarská liberální síť napadla maďarský nouzový zákon v souvislosti s koronavirem, nechtěně promluvila a řekla, že když si zákon přečetla, nenašla žádné prvky, které by porušovaly právní stát.

O několik dní později však Jourové náhle došlo, že se zákonem je velký problém.

Od té doby Jourová stále řádí proti Maďarsku. Maďarskou demokracii označila za „špatnou demokracii“. Zdá se, že maďarský lid, který drtivou většinou hlasoval pro Viktora Orbána, má jiný názor. Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargaová vyzvala k její rezignaci svým charakteristickým modelovým charismatem a Orbán napsal dopis šéfce Jourové, Ursule von der Leyenové, předsedkyni Evropské komise, v němž rovněž žádal o její rezignaci.

Existují nakonec dvě možnosti.

Buď má EU pravdu, nebo ne. Pokud ne, tak od této chvíle tu ženu prostě považujme za personu non grata, jejíž slova nás nezajímají. Pokud se na druhou stranu na tohoto nadšeného Sorosova následovníka bude pohlížet tak, že má na Maďarsko správný názor, bude to mít vážné důsledky.

Maďarsko nemá co získat v unii – opakuji v takzvané unii – kde německá politička jménem Katarina Barleyová může bez následků prohlásit, že Viktor Orbán – nebo ostatně Maďaři a Poláci – by měli být finančně vyhladověni.

Maďarsko nemá co získat v unii, v níž může nizozemský premiér Mark Rutte bez následků prohlásit, že si dokáže představit unii bez Maďarska a Polska. Pokud EU považuje Jourovou za správnou, platí více než kdy jindy známá maďarská píseň „Právě teď to záleží“, v níž se objevují texty „Nejsme na správném místě“ a „Nejsi pro mě ten pravý“.

Avšak do unie bez ideologií a hodnotových nároků, orientované na rovnou hospodářskou a obchodní spolupráci mezi suverénními členskými státy, pak Maďarsko patří. Pokud to nevyjde, měla by být střední a východní Evropa těmi, kdo Evropskou unii přehodnotí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

  • Výbor pro neamerickou činnost měl velké pravomoci a fungoval dlouho. Bylo možné kohokoliv zlikvidovat jen proto, že se hloupě tvářil na americkou vlajku. Nyní tu máme něco podobného v evropské verzi. Jsme za USA pozadu, ale snažíme se to dohonit.

  • Nejen Maďarsko. Z EU by měla vystoupit celá V4 společně, současně. To bude Brusel velmi bolet. Naopak V4 by se měla ještě více stmelit!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*