Medveděv: Hrozí třetí světová válka, pokud americká a arabská vojska napadnou Sýrii

Medveděv: Hrozí třetí světová válka, pokud americká a arabská vojska napadnou Sýrii

Mezitím, co se Turecko a Saúdská Arábie na příkaz Spojených států posunují blíže k vyslání pozemních vojsk do Sýrie, ruský premiér Dmitrij Medveděv varoval, že eskalace konfliktu může vést k vypuknutí další světové války.

Během rozhovoru s německým deníkem Handelsblatt, Medveděv varoval před vážnými následky, pokud by Spojené státy a jejich spojenci upustili od syrských mírových rozhovorů a nasadili v Sýrii pozemní síly.

„Všechny pozemní operace, zpravidla vedly k trvalým válkám,“ uvedl. „Podívejte se, co se děje v Afghánistánu a řadě dalších zemí. A to ani nezmiňuji nešťastnou Libyi.“

„Američané musí vzít v úvahu- jak prezident, tak jejich arabští partneři- zda chtějí nebo nechtějí permanentní válku.“

Ruský premiér Dmitrij Medveděv  Foto: Reuters
Ruský premiér Dmitrij Medveděv Foto: Reuters

Všechny strany by se měly namísto toho zaměřit na implementaci mírových rozhovorů.

„Musíme si všichni sednout k jednacímu stolu, a můžeme tak učinit za pomocí, mimo jiné, tvrdých opatření, které budou realizovány Ruskem, Amerikou, a dokonce, se všemi výhradami, i Tureckem, spíše, než zahájit další světovou válku.“

Jakékoliv přímé zapojení zahraničních hráčů jménem syrské opozice jen zhorší násilí.

„Naše názory se mohou s některými politickými představiteli lišit, ale to není dost dobrý důvod pro zahájení intervence nebo vyvolání nepokojů zevnitř.“

Moskva již dlouhou dobu zdůrazňuje nutnost podpořit legitimní vládu Bašára Asada v boji proti terorismu. Ruské nálety ve spolupráci se syrskou armádou, mají vážné dopady na islámský stát.

„Musíme si sednout u jednoho stolu, ale naši partneři se tomu vyhýbají,“ uvedl Medveděv. „Došlo k nějakým příležitostním setkáním, telefonickým konverzacím a kontaktům mezi našimi armádami. Ale v této situaci bychom měli vytvořit plnohodnotné spojenectví k boji proti tomuto zlu.“

Ruský premiér také kritizoval zvládání migrační krize v Evropě. Kontinent čelí zvýšenému riziku teroristických útoků, kvůli rozhodnutí otevřených hranic, a to pouze zdůrazňuje potřebu mezinárodní spolupráce v boji proti terorismu.

„Někteří z těchto lidí- a nejedná se pouze o několik jedinců nebo pár  totálních ničemů, ale o stovky možná i tisíce lidí- vstupují do Evropy jako potenciální časované bomby, a až dostanou pokyn, budou plnit své poslání jako roboti,“ uvedl Medveděv.

„My se nesnažíme vládnout světu nebo implementovat naše předpisy, i když je nám pravidelně vytýkáno, že máme takové ambice,“ dodal premiér. „Není tomu tak- my jsme pragmatičtí lidé, kteří si uvědomují, že nikdo nemůže nést zodpovědnost za celý svět, dokonce ani Spojené státy americké.“

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Medveděv: Hrozí třetí světová válka, pokud americká a arabská vojska napadnou Sýrii

  • · Edit

    Věříte, že se pustí Amerika do jaderné války? Sice vyhrává jednu válku za druhou, zvláště, pokud je proti ní cokoliv ruského, ale jen v Hollywoodu!! Sami vidíme, čím nás krmí všechny TV programy. Podle mne ale dovedou jen štěkat za plotem, možná někoho poštvat proti Rusku (Ukrajina), ale sami nezačnou!! Půjdou někomu „pomoci“. PŘESTO SI MUSÍ UVĚDOMIT, ŽE SE POTOM PROTI NIM POSTAVÍ I KOREA, ČÍNA A OSTATNÍ ZEMĚ, KTERÝM „POMÁHALI“. Jaký to vezme konec, to určitě vědí!!

  • Největší hrozbou je Turecko. Ve svých válečných plánech počítá s pomocí NATO. Ale až dojde na válku a Turecko napadne Sýrii, dají od něj USA ruce pryč a dohodnou se s Ruskem na rozdělení vlivu v regionu.

  • Copak asi nato řekne nobelista míru Obama/nebo snad nobelista 3. svět. války/? A copak nato řekne /mírumilovné/předem útočné NATO, copak nato Oberhumanistka muterMerkl a velký křestanský lidumil František, bude už konečně tato válka poslední?!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*