Média podporují myšlenku vojenského převratu za účelem odstranění Trumpa z funkce

Média podporují myšlenku vojenského převratu za účelem odstranění Trumpa z funkce

V dalším udivujícím útoku na samotnou legitimitu prezidentství Trumpa, média hlavního proudu publikovaly článek, který propaguje myšlenku využití armády k odstranění Trumpa z funkce.

V komentáři o zahraniční politice, profesor z Georgetown University a vědecká pracovnice New America Foundation, Rosa Brooksová popisuje tři způsoby, jak mohou být schopni odstranit demokraticky zvoleného prezidenta.

Brooksová se nejprve dotýká absurdní myšlenky, obvinit Trumpa za doslova nic víc, než za desinformace zpravodajské agentury a politické rozdíly. Poté se dostává k myšlence, využit 25. dodatek k odstranění prezidenta, přičemž by se proti němu musel obrátit celý jeho kabinet.

Nakonec se Brooksová dostává k více zlověstné myšlence, která je protlačována v levicových kruzích, což by vedlo ke konci americké demokracie, jak ji známe, a začátku používání vojenské síly k odstranění vůdců, se kterými nesouhlasí část země.

„Čtvrtá možnost je ta, o které bych donedávna uvažoval, jako o nemyslitelné ve Spojených státech: vojenský převrat, nebo alespoň odmítnutí vojenských vůdců poslouchat některé jeho příkazy,“ píše profesor Georgetown.

Brooksová pokračuje: „Poprvé v mém životě si dovedu představit věrohodný scénář, ve kterém vysocí vojenští činitelé by mohli jednoduše sdělit prezidentovi: „Ne, pane. Neuděláme to,“ za bouřlivého potlesku redakční rady deníku New York Times.

„Je šokující, že tento článek Brooksové byl zveřejněn nejen v deníku Foreign Policy, ale byl také publikován deníkem Yahoo News, kde se objevil na jejich vysoce navštěvované domovské stránce. Nenechte se mýlit, je to společné úsilí k protlačení myšlenky vojenského převratu proti Trumpovi.

Je to také jasný příklad toho, jak přemýšlí establishment, pokud jde o jeho veřejný cíl, jak odstranit Trumpa z funkce. Když Seteve Bannon označil média jako opoziční stranu, to je přesně to, co měl na mysli.

 

(Intellihub/ svobodnenoviny.eu  Donald Trump Foto: AP)
Loading...

Podobné články

Komentář “Média podporují myšlenku vojenského převratu za účelem odstranění Trumpa z funkce

  • Už dříve jsem psal, že Trump se buď podřídí mocným, zejména CIA a obchodníkům se zbraněmi a drogami, nebo dopadne jako Kennedy. Jiná možnost v USA není. Pokud by měl být odstraněn oficiální mocí pomocí puče, mohla by z toho být občanská válka. Proto CIA zůstane u svých zavedených špinavých praktik.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*