McCain nařídil Obamovi poslat na Ukrajinu zbraně

McCain nařídil Obamovi poslat na Ukrajinu zbraně

Američtí senátoři John McCain a Dick Durbin požádali prezidenta Obamu, aby na Ukrajinu okamžitě poslal zbraně a další vojenské zásoby.

Kdyby byl McCain na Obamovem místě (McCain prohrál v roce 2008 prezidentské volby), tak by podle jeho slov Ukrajina dostávala zbraně, senátor Obamovi nařídil, aby okamžitě udělil nové vládě v Kyjevě vojenskou pomoc, o které činitelé žádají.

„Aby se tak stalo, prezident to musí nařídit už zítra…Může to provést už zítra.“

Žádost McCaina a Durbina se ovšem setkala s odporem dalšího senátora, Chrise Murphyho, který řekl, že Obama správně jakákoliv rozhodnutí pečlivě zvažuje.

McCain a Durbin jsou součástí delegace, která odcestovala na Ukrajinu, když autonomní Krymská republika pořádala referendum, které rozhodně, zda Krym zůstane součástí Ukrajiny nebo Ruska.

Po setkání s přechodným ukrajinským prezidentem Olexandrem Turčynovem a přechodným premiérem Arsenijem Jatsenjukem McCain řekl, že očekává, že „nová vláda nepřijme značný ruský vpád do východní Ukrajiny.“


„Urgentně potřebují vojenské vybavení. Pod Janukovyčem se jejich vojenské možnosti rychle zhoršovaly. Mají jen pár tisíc bojových vojáků a kdyby přišlo na věc, tak je Rusové převálcují. Jedna z jejich nejurgentnějších žádostí se týká dodávek zbraní. Naší administrativu budu žádat, aby převoz zařídila co nejrychleji.“ dodal.

zdroj : almanar.com.lb

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*