Matka oběti teroristického útoku: „Merkelová má na svých rukou krev mého syna“

Matka oběti teroristického útoku: „Merkelová má na svých rukou krev mého syna“

Matka řidiče kamionu zavražděného minulé Vánoce neúspěšným žadatelem o azyl teroristou Anisem Amriem obvinila z jeho smrti německou kancléřku Angelu Merkelovou a uvedla, že má na svých rukou jeho krev.“

Lukasz Urban byl první obětí radikálního islámského teroristy Anise Amriho, který kamion polského řidiče ukradl a poté jej při procesu zavraždil. Amri pak projel vozidlem přes vánoční trh, kde zabil 12 lidí a dalších 50 zranil.

Janina Urbanová, matka zavražděného řidiče kamionu, vystoupila proti kancléřce Merkelové a odmítla se s ní setkat, když po ní požadovala osobní omluvu.

„Chci říci paní Merkelové, že má na rukou krev mého syna,“ řekla paní Urbanová a připojila se ke svému manželovi Henryku Urbanovi, který označil německou vládu za „neuctivou“.

Pan Urban také kritizoval památník věnovaný obětem teroristického útoku, který zahrnuje jména zapsaná na schodech náměstí Breitscheidplatz, kde k útoku došlo.Bratranec a bývalý zaměstnavatel Lukasze Ariel Zurawski obdržel po útoku 10 000 eur od německé federální vlády, ale nyní si najal právníka, který uvedl, že německá vláda by měla zaplatit částku „desetkrát vyšší“.

Kancléřka Angela Merkelová nedávno hovořila o setkání s rodinami obětí s tím, že to bylo „velmi důležité“.

„Jedna věc je jasná a já si to uvědomuji, že toto utrpení, tato úplná změna života člověka nebude reverzibilní a přesto projevujeme soucit a my to zlepšíme tam, kde je třeba věci zlepšit,“ řekla Markelová.

Německá vláda, zejména berlínská policie, byla mnohými kritizována, že Anise Amriho nedeportovala předtím, než loni provedl útok. Policie věděla, že Amri byl součástí radikální islamistické salafistické scény a že byl obchodníkem s drogami.

Zvláštní vyšetřovatel Bruno Jost dokonce odhalil, že členové britské policie před útokem ukrývali informace, které o něm věděli. Jost také odhalil, že vyšetřovatelé Amriho nesledovali po celou dobu.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*